مصارف آجر نما

مصارف آجر نما

نمای ساختمان با طراحی‌های خلاقانه افراد را دچار شگفت‌زدگی می‌کند و زمانی که این نوآوری و خلاقیت با کمترین میزان هزینه انجام شود دارای ارزشی دوچندان می‌گردد. یک معمار خلاق و باهوش و آشنا با مصارف آجر نما می‌تواند چندین نما طراحی و اجرا کند. با نگاه به تاریخچه آجر می‌توان دریافت که این عنصر ساختمانی از زمان‌های قدیم محبوبیت خاصی را بین مردم دارا است و امروزه نیز جایگاه باارزشی در معماری برای خود دارد.

مصارف آجر نما

مصارف آجر نما در ساختمان‌سازی

مصارف آجر نما در موقعیت و محله‌های مختلف و با توجه به هم‌جواری با سایر بناها می‌تواند مورداستفاده قرار گیرد و موجب خلق اثری هنری شود. همیشه هزینه بهانه‌ای خوبی برای کار نکردن نیست. گاهی تفکر و یک‌ راه نو می‌تواند حلال بسیاری از مشکلات باشد. در برخی مواقع باوجود مشکلات مالی نمای یک ساختمان به‌خوبی اجرا نمی‌شود.

معمار خوب در چنین شرایطی نباید یک‌خانه روستایی و شبیه زاغه‌نشین‌ها طراحی کند بلکه او باید بنا به شرایط ممکن نمایی طراحی کند که هماهنگ با بافت شهری باشد. شاید تنها دارایی شما در یک منطقه فقیرنشین تعدادی کارگر محلی باشد و بس و با اندکی تأمل می‌توان با کمک آن‌ها و به‌کارگیری آجرنما کار فوق‌العاده‌ای کرد.

مصارف آجر نما در نمای ساختمان

طراح با آجر به اصالت معماری می‌پردازد. نمای خارجی نیز به‌عنوان معرف اولیه بنا اهمیت به سزایی در ساختار ساختمان دارد.

فرهنگ و مذهب باعث شده است که ساختمان‌های پوشیده ساخته و یا چیدمان داخلی شوند. این کار افراد را از محیط بیرون محروم ساخته و گاهی اوقات نور را از داخل خانه می‌رباید و این واقعاً ناراحت‌کننده است.

استفاده از آجر نما به‌صورت نیمه ترا نما راه‌حل این مسئله است به‌طوری‌که دیگر نیازی به نصب پرده نیست و ساکنین منزل به‌خوبی می‌توانند از مناظر موجود در بیرون بهره ببرند.

با شناخت از مصارف آجر نما سیستم نمای خشک را در ظاهر بیرونی خود به اجرا دربیاورید.

گاهی مشکلات مالی انسان را خلاق و مخترع می‌کند. رشته معماری نیز از معدود رشته‌هایی است که باید خلاقیت در آن موردتوجه فراوانی قرار بگیرد. علیرضا مشهد میرزا به‌عنوان طراح خانه آجر نما به خاطر مشکلات مالی که وجود داشت سیستم نمای خشک را ابداع کرد. این معمار توانمند فهمید که پروژه او به نقشه‌کشی جامع کمتری نیاز دارد و زمان زیادی به نظارت لازم ندارد درواقع نباید داشته باشد.

پس بر این مبنا وی جدولی را ابداع کرد که تمام اطلاعات ساخت نما با آجر نما در آن موجود بود. تقریباً این روش را به دستورالعمل‌های سنتی در کارگاه‌های قالی‌بافی تشبیه کرده‌اند. نام این روش متد ۲۳ گذاشته‌شده و همه‌چیزها در آن با عدد ۲۳ مرتبط و هماهنگ است. فی‌الواقع ۲۳ ردیف آجر، ۲۳ آجر برش خورده، ۲۳ کارتن آجر و ۲۳ ستون میلگردی ساختار نما را شکل می‌دهد.

با مصارف آجر نما بصورت صحیح نمای خانه‌تان را با به‌صورت پازلی ساده طراحی و اجرا کنید.

متد ۲۳ شبیه چیدن قطعات یک پازل ساده در کنار یکدیگر است که برای قرارگیری درست آن‌ها کد تعیین‌شده است. در این روش کارگران ۲۳ کارتن آجر نما در اختیار می‌گیرند که آجرهای موجود در آن‌ها به‌صورت برش خورده و شماره‌گذاری است و به همین روال چینش آجرها انجام می‌گرفت.

آجر نما انعکاسی از زندگی واقعی و عشق است که می‌تواند در کالبد بیرونی ساختمان‌ها به کار گرفته شود و این حس را به‌تمامی انسان‌های غریبه و آشنا منتقل کنند.

آجرنسوز

آجرنسوز در کوره سازی

آجرنسوز

آجرنسوز بنا به نحوه تولید و ساختاری که دارد، از مقاوم‌ترین مصالح ساختمانی در معماری و البته اعلب صنایع است. امروزه در اکثر کارهای صنعتی کوره دار از آجرنسوز به‌عنوان عنصری کاربردی و صدالبته مفید یاد می‌شود. کوره از ارکان اصلی صنایع و بسیاری از تولیدی‌ها به شمار می‌رود که مراحل اولیه و حرارت دهی به محصول درآن انجام می شود. به همین خاطر توجه به اصول ساخت و مصالح به‌کاربرده شده در آن دقت ویژه‌ای را می‌طلبد.

با پیشرفت فناوری در معماری و صنعت ساخت مصالح ساختمانی مثل آجر که دچار تحولات فراوانی شد، همه‌چیز جدی‌تر و به‌روزتر از قبل موردتوجه و بررسی قرار گرفت. به‌گونه‌ای که کاربرد این روزهای آجر تنها در نماسازی و ساختمان‌سازی خلاصه نمی‌شود. بلکه صنایع مختلف نیز از این عنصر بهره و کارایی‌های لازم را جسته‌اند.

نمونه بارز این موضوع کاربرد آجرنسوز در کوره‌ها است. از چنین آجرهایی در شومینه‌ها نیز استفاده فراوانی می‌شود، به‌طوری‌که با خیال راحت می‌توان سال‌ها بدون هیچ آسیبی از آن در شومینه‌ها و حتی کوره ها استفاده کرد. در شومینه علاوه بر مسئله دوام و مقاومت آن در برابر حرارت موضوع زیبایی شناسی نیز دارای تامل است. تنوع رنگی و اندازه از مشخصات بارز آجر های نسوز امروزی است.

آجرنسوز در کوره سازی

آجرنسوز در برابر حرارت‌های بسیار بالا دوام و مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهد. به‌طوری‌که تا دمای ۱۷۵۰ درجه سانتی گراد و بیش از آن را تحمل می‌کند. پوشش درونی کوره اهمیت بالایی در کیفیت محصول ساخته‌شده نیز خواهد داشت. صنعتگران بدون هیچ مشکل و نگرانی از انواع آجرنسوز در ساخت کوره‌های خود استفاده می‌کنند. آجرهای نسوز با توجه به مواد اولیه خود به دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند و بر این اساس میزان تحمل حرارت در هر یک متفاوت است.

درگذشته و تا دهه ۱۹۶۰ از خاک نسوز و کربن برای پوشش کوره‌ها کمک گرفته می‌شود؛ اما امروزه خود آجرنسوز جایگزینی کلی برای این دو عنصر شده است.

کیفیت آجرهای نسوز کوره باید به‌قدری بالا باشد که در هر بار استفاده دچار تخریب و آسیب نشود. یکی از نمونه‌های کوره‌های آتش‌سوزی صنعت آهنگری و ذوب‌آهن است. برای تبدیل آهن به حالت مذاب دما بسیار بالاتر ازآنچه تصور می‌کنید می‌شود. برای همین میزان دوام و مقاومت آجر در ساخت و مذاب شدن آهن مؤثر است.

چنان چه از ساخت کوره از محصولات فاقد صلاحیت و کیفیت استفاده شود در هر بازه زمانی و حرارت وارده بر کوره دچار خوردگی و ترک خواهد شد. مشکلاتی که ممکن است مانند قطعات خرده شده آجر در آهن مذاب قاطی شوند و میزان خالصی آن را کاهش دهد.

مواد خارج از ساختار اصلی آهن و فلز موردنظر موجب بی‌کیفیتی و دوام کمتر آن می‌شوند. حتی اگر کوره شما دچار ترک شده باشد و مقداری خاک به مواد اولیه تهیه یک فلز برسد، موجب کاهش طول عمر و درنتیجه بی‌ثمر بودن کار تولیدی می‌شود. پس بهتر است اول به فکر ساخت محیطی اصولی و مناسب کرده و سپس اقدام به تولید محصول کنید. با محاسبه ابعاد و اندازه کوره مدنظر خود از آجر نسوز با اندازه ای دقیق و نوع مناسب استفاده کنید.

آجر نسوز شاموتی

آجر نسوز شاموتی

آجر نسوز شاموتی

آجر نسوز شاموتی

آجر نسوز شاموتی

انسان از آغاز ساخت سر پناه از مصالح موجود در طبیعت استفاده کرد. استفاده از خاک و تبدیل آن به خشت شاید اولین اقدامات بشر برای ساخت خانه بود. امروزه آجرهای متنوعی تولید می‌شود که در موارد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. آجر نسوز شاموتی نمونه‌ای از این دنیای پرتنوع آجر است.

آجر نسوز خود نوعی آجر است که از مواد چینی و نسوز ساخته می‌شود و سپس در دمای دمای 1500 درجه سانتیگراد قرار می‌گیرد تا بعدا پتانسیل بالایی در تحمل دما  داشته باشد. در تولید آجر شاموتی از اکسيد سيليسيوم (SiO2) و اکسيد آلومينيوم (Al2O3)بکار برده مي‌شود. این اجر با توجه به اینکه انواع مختلفی دارد در کارهای متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در آجر‌هاي شاموتي عمدتا ميزان Sio، 50% و 85 % را تشکیل می‌دهد و و سهم Al2O3، 10% تا 45% است . آجر شاموتی را بر اساس ميزان Al2o3 طبقه بندی می‌گردند. علاوه بر این موارد ذکر شده آجرهاي شاموتي داراي حدودا 3 درصد Fe 2O، 3 درصد TiO2، کمتر از يك درصد CaO + MgO و کمتر از 5/3 در صد Na2 O +K2 O است.

دسته بندی آجر شاموتی

اگر به طور کلی در نظر بگیریم آجر شاموتي تشکیل شده از رس‌هاي پلاستيك دير گداز و شاموت‌هایی است که از رس‌هاي پخته است. رنگ‌های این آجر در دامنه‌ی رنگ کرم خیلی کم رنگ تا قهو ه‌ای کم رنگ قرار می‌گیرد. آجر نسوز شاموتی را می‌توان به صورت تک رنگ و یا ترکیبی از رنگ‌های آن به کار برد. بر اساس روش شکل‌دهی در فرایند تولید آجر شاموتی در سه دسته قرار می‌گیرند:

1-پرس پلاستیکی

2-پرس نيمه خشک

3-پرس خشک

 

کاربرد آجر نسوز شاموتی

از آجر نسوز شاموتی هم در طراحی داخلی و هم در نمای بیروی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از آجر شاموتی در داخل شومینه جلوه‌ی ویژه‌ای به فضای خانه می‌دهد. به دلیل تنوع رنگی که این آجر دارد در اماکن مذهبی نیز کاربرد فروانی دارد. اما بیشترین کاربرد  آجر شاموتی در پوشش دیوار داخلی کوره ، دستگاه کوره بلند، ریخته گری فولاد، کوره‌های پخت کک، کوره سمان ، کوره ذوب فلزات غیرآهنی و صنعت شیشه است.

آجر شاموتی زیباترین آجر برای نمای آجری ساختمان است. آجر نمای ساختمان حسی از اصالت و زیبایی منتقل می‌کند. با توجه به مصالحی که امروزه در بازار وجود دارد آجر نسوز شاموتی از دوام بیشتری برخوردار است. رنگ این آجر ثابت بوده و در اثر زمان و تغییرات دمایی، باران و رطوبت کمرنگ نمی‌شود. بلکه زیبایی خود را نگه می‌دارد.

آجر به دلیل اینکه از ابتدای آبادانی با انسان بوده و از جنس خاک است حس و حال نوستالژی خاصی به همراه دارد. آجر نسوز شاموتی شیک‌ترین نوع آجر نسوز برای نما‌‌ی ساختمان است. آجر شاموتی با توجه به اندازه‌های مختلفی که دارد در چیدمان آن می‌توان تنوع بسیاری پیاده کرد. می‌توان اجر نسوز شاموتی را با متریال‌های دیگر به صورت ترکیبی بکار برد و زیبایی ویژه‌ای به فضای داخلی خانه داد. علاوه بر آن بکار بردن آجر شاموتی به همراه چوب فضای بسیار زیبایی را خلق می کند.

 

آجر نسوز

خرید آجر نسوز

خرید آجر نسوز

تولید محصولی مانند آجر نسوز که امروزه از پرکاربردترین مصالح ساختمانی است با فناوری روز و فرمولاسیون ترکیب مواد طبیعی انجام می‌گیرد. این ترکیب تأثیر زیادی در کیفیت نهایی محصول داشته و اهمیت زیادی را دارا است. برای همین به هنگام خرید آجر نسوز توجه به برخی نکات ضروری بوده و باید مورد ارزیابی قرار گیرد. دقت در انتخاب نوع آجر نسوز می‌تواند کمک خوبی برای شما باشد تا بتوانید بهترین محصول را باکاربری انتخابی خود خریداری کنید.

چرا آجر نسوز می‌خریم؟

آجرهای نسوز کاربردهای فراوانی در نماسازی خارجی ساختمان، دکوراسیون داخلی، کوره سازی، کف سازی و… دارند. یکی از علل استفاده فراوان از آجر نمای نسوز دوام و ماندگاری بالای آن در برابر شرایط جوی مختلف است. طرح و رنگ متنوع آجر نسوز از ویژگی‌های جذاب و منحصربه‌فرد آن است و به هنگام خرید آن باید موردتوجه قرار می‌گیرد. بررسی نیاز خود همراه با آینده‌نگری در زمان انتخاب محصول امری ضروری است. پس حتماً به هنگام خرید آجر و سایر آجرها هدفتان از خرید را مشخص کنید و بدانید برای چه کاربری و محیطی می‌خواهید از این عنصر ساختمانی استفاده کنید.

خرید آجرنسوز و آجرنسوز نما

با خرید آجر نسوز باکیفیت سال‌ها با اطمینان خاطر از محیط زندگی خود لذت ببرید. مقاومت بالا، رنگ‌بندی و سایزهای مختلف زیبایی خاصی را در ظاهر داخلی و خارجی ساختمان شما شکل می‌دهند. امروزه نیز با کمک برخی از کانی‌های گیاهی و پودرهای معدنی با افزایش طرح، رنگ و سایز در انواع آجرنسوز کف، آجرنسوز نما، آجرنسوز کوره و… مواجه هستیم. این تنوع و متفاوت بودن باعث می‌شود طراحان با ذهنیتی باز به‌راحتی اقدام به طراحی کنند.

نکات لازم به هنگام خرید آجرنسوز

اما ازجمله خصوصیاتی که به هنگام خرید آجرنسوز موردتوجه و اهمیت واقع می‌شود، رنگ و اندازه آن است چراکه با توجه به این دو مورد طرح نمای خارجی، کف سازی و دکوراسیون داخلی بنا مشخص می‌شود.

شما می‌توانید از بین ابعاد زیر اقدام به خرید کنید.

۱_آجرنسوز به ابعاد ۵/۵×۲۶

۲_آجرنسوز در سایز ۷×۳۲

۳_آجرنسوز نما در ابعاد ۱۰×۱۰

۴_آجرنسوز کف با ابعاد ۲۰×۲۰

۵_آجرنسوز کوره در اندازه ۱۰×۴۰

۶_آجرنسوز نمای ساختمان به ابعاد ۶/۵×۲۶

رنگ‌های مختلف آجر نسوز که در ایجاد کف سازی و نماسازی و چیدمان‌های داخلی موجب خلق شاهکار معماری می‌شوند عبارت‌اند از:

 آجر نسوز نما به رنگ قرمز، قرمز کلاسیک

آجر نسوز قهوه‌ای‌رنگ، قهوه‌ای روشن و تیره

آجر نسوز به رنگ پرتقالی

آجر نسوز نما با طرح برجسته و سنگ تیره

آجر نسوز بارنگ بندی رندوم و رنگارنگ

 آجر نسوز بارنگ بندی زرد

آجر نسوز نما بارنگ بندی مشکی

آجرنسوز به رنگ نارنجی

و ده‌ها رنگ دیگر که می‌تواند بنا به سلیقه شما موردتوجه قرار گیرد. رنگ انتخابی شما با توجه به نوع نماسازی و معماری داخلی محیط دلخواه شما صورت خواهد گرفت. رنگ‌های طبیعی آجر نسوز فضا را صمیمی وزنده‌تر جلوه می‌دهند.

برای داشتن خریدی موفق سعی کنید از کارخانه‌ها و شرکت‌های معتبر که محصولاتی بادوام و باکیفیت تولید می‌کنند، اقدام به خرید آجر نسوز کنید. ارائه محصولات باکیفیت و مرغون به‌صرفه از اهداف تیم ما بوده و همیشه بر آنیم با در تولید مصالح ساختمانی از قبیل آجر نسوز، آجرنما، آجر کف فرش، آجرنسوز نما و… رضایت مشتریان خود را جلب کرده و موجب افزایش کیفیت در ساختمان‌سازی شویم.

 

آجر نسوز

فروش آجرنسوز

آجر نسوز

فروش آجر نسوز

فروش آجر نسوز به علت محبوبیت بالای آن با افزایش چشم‌گیری روبه‌رو شده است. در این راستا نیز کارخانه‌ها و شرکت‌های مختلفی پا به عرصه رقابت گذاشته‌اند. فرایندی که خریدار را در زمان خرید محصول دچار تردید کرده است. چراکه تنوع در یک محصول سؤالات زیادی را درباره کیفیت و نوع آن در پی خواهد داشت. فروش آجر نسوز نیز توسط افراد زیادی در حال انجام است و باید به هنگام خرید آن دقت کافی کرد تا بتوان کالایی مناسب کار خود تهیه و استفاده کرد.

فروش آجر نسوز و راهنمایی درباره آن

مشتری مداری و جلب رضایت خریدار از ارکان اصلی یک تجارت موفق است. برای دست‌یابی به این رکن نیز پاسخ‌دهی به نیازها و سؤالات مشتری می‌تواند مفید واقع شود. شرکت‌های مجرب و متخصص با داشتن چندین سال تجربه و سابقه می‌توانند مشتریان خود را درباره نحوه تولید آجر نسوز و مواد مصرفی به‌کاررفته در آن راهنمایی و هدایت کنند. این کار باعث می‌شود تا افراد با دیدگاهی باز خرید کرده و شرکت‌ها اقدام به فروش آجر نسوز باکیفیت کنند.

چرا فروش آجر نسوز افزایش‌یافته است؟

آجر نسوز یک عنصر و محصولی کاملاً استراتژیک است که علاوه بر ایجاد تحول در معماری ساختمان چه ازلحاظ چیدمان داخلی و چه نمای خارجی و کف سازی محوطه‌ها در صنایع نیز تأثیرات و کاربردهای فراوانی پیداکرده است. امروزه فروش آجر نسوز تنها برای پیمانکاران ساختمانی و معماران انجام نمی‌گیرد بلکه در ریخته‌گری و آهنگری برای ساخت کوره‌ها نیز به چشم می‌خورد.

آجرنسوز با خاک نسوز در درجه حرارت بسیار بالایی تولید و به بازار فروش می‌رسد. همین ویژگی باعث شده است تا از این محصول به‌عنوان مناسب‌ترین مصالح در کوره سازی استفاده شود. دلیل به فروش رساندن آجر نسوز نما نیز مقاومت بالای آن در برابر عوامل جوی نامساعد و عدم شوره زدن است.

آجر نسوز

فروش آجرنسوز باکیفیت و اهمیت آن به هنگام خرید

تولیدکنندگان باید توجه ویژه‌ای درفروش آجر نسوز داشته باشند. ارائه محصولات باکیفیت و مناسب مشتریان دائمی را فراهم خواهد ساخت. گروه ما نیز بر آن است تا با تولید کالاهایی با ماندگاری و دوام بالا رضایت مشتریان خود را جلب کند. از ما بهترین محصولات را خریداری کرده و سالیان سال بدون هیچ نگرانی از آجر نسوز خریداری‌شده خود استفاده به عمل‌آورید.

گروه فروش آجرنسوز ما نیز باهدف ارائه بهترین، زیباترین و متنوع‌ترین محصولات آجرها در تلاش است تا ماندگارترین آجر کوره، آجر نما، آجر نسوز نما را به مشتریان خود ارائه و به فروش برساند. از دیگر اهداف ما در فروش آجرنسوز مسئله مدرن و به‌روز بودن محصولات است تا هم گام با دنیای معماری و صنعت بوده تا محصولی کارا را تحویل بازار مصرف بدهیم. همیشه سعی کنید کیفیت و دوام کالا را در هنگام خرید آن در اولویت کار خود قرار دهید.

آجرنسوز مناسب با انتخابی دقیق نیز محصولی بادوام برای استفاده طولانی در لحظات عمر شما خواهد بود ولی چنان چه اهمیت زیادی به این امر داده نشود موجب نارضایتی شما از خرید می‌شود. خرید آجرنسوز خود را با توجه به نیاز و خواسته‌ای مشخص انجام دهید به‌تمامی نکات مهم در زمان خرید دقت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران فروش ما در تماس باشید.

زیبایی آجر نما

زیبایی آجر نما

امروزه نماهای آجری جلوه خاص و زیبایی را در ساختمان‌سازی به رخ می‌کشند و موجب ایجاد آثار معماری خارق‌العاده‌ای در سبک‌های مختلف می‌شوند. نمای بیرون ساختمان که معرف اصلی بنای آن است موردتوجه معماران و طراحان زیادی قرار می‌گیرد. تنوع رنگی بالا در زیبایی آجر نما یکی از علل استفاده آن در نماسازی ساختمان‌ها است.

رنگ‌هایی که به‌صورت طبیعی و برگرفته از عناصرطیبعت رنگ و بوی زندگی را برای انسان تداعی می‌کنند. حال این‌که بتوان از این نوع آجر در داخل بنا هم استفاده کرد، خود موجب روح‌بخشی به فضا می‌شود. با زیبایی آجر نما که عنصری ساختمانی است فضای داخلی را نیز دل‌پذیرتر می‌کند.

آجر نما

زیبایی آجر نما در معماری داخلی ساختمان

پس از گذشت بازه‌ای از زمان انسان از محیط‌های تکراری خسته و دل‌زده می‌شود و این امر در محیط‌های خانگی و کاری نیز به‌شدت قابل‌توجه است. معماری داخلی فضایی که در آن کار می‌کنیم تأثیر زیادی در بازدهی کار وزندگی ما دارد. امروزه نیز با گستردگی انواع متریال و مصالح ساختمانی انتخاب و تغییر دکوراسیون بسیار آسان و البته پیچیده است.

زیبایی آجر نما به‌عنوان یکی از جذاب‌ترین مصالح ساختمانی می‌تواند معماری یک فضا را کاملاً دگرگون کند. با کمک آجر نما می‌توان معماری داخلی یک فضای بی‌روح با دیوارهای سفید یا رنگی یکدست را به فضایی زنده و بانشاط تبدیل کرد.

آجری کردن یک قسمت از خانه با استفاده از آجرنسوز نما دکوراسیون داخلی آنجا را شیک و مدرن می‌کند. با استفاده از آجر نما می‌توان فضایی گرم و صمیمی ایجاد کرد و ساعت‌ها با دوستان و خانواده خود به معاشرت پرداخت و لحظه‌لحظه زندگی را زندگی کرد.

تنوع رنگی عامل زیبایی آجر نما در دکوراسیون داخلی

در واقع زیبایی آجر نما به دلیل رنگ‌های مختلفی است که تولید و به بازار عرضه می‌شود و انتخاب رنگ آن با توجه به نوع دکوراسیون و سلیقه ما صورت می‌گیرد. چنان چه می‌خواهید فضایی با حس گرما و آرامش خلق کنید و یا خانه‌تان در منطقه کوهستانی است توصیه ما به شما طیف‌هایی از رنگ قرمز است. خانه‌تان خیلی رنگارنگ است و هیچ‌چیز ساده‌ای در آن ندارید؟ پیشنهاد ما به شما آجرنمای سفیدرنگی است که با برجستگی‌اش نمایی فوق‌العاده در فضا پدید می‌آورد.

سلیقه‌تان به قرمز و سفید نمی‌خورد؟ خب رنگ‌های خاکستری، زرد، قهوه‌ای، مشکی، کرم، نارنجی و… چطور است؟

آجر نسوز

آجر نسوز در شومینه

آجر نسوز

آجر نسوز

 آجرنسوز

شومینه از جذاب‌ترین وسایل گرمایشی است که علاوه بر گرم کردن محیط زندگی موجب گرم شدن خانه دل نیز می‌شود. بله شومینه با طراحی منحصربه‌فردش زیبایی آتش و سوختن هیزم‌ها را به تصویر کشانده و ذهن هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. با شومینه می‌توان لحظه‌های شعله‌ور شدن آتش را با چشم خود دید و از آن لذت برد؛ اما همه ما می‌دانیم که ایمنی یک وسیله از فاکتورهای اصلی آن به شمار می‌رود که باید موردتوجه قرار گیرد. در یک شومینه نیز رعایت این نکته موجب آرامش بیشتر شما خواهد شد. استفاده از آجرهای مناسب و باکیفیت در آتشدان شومینه در ایمنی آن نقش بالایی دارد. آجرنسوز یکی از گزینه‌های پیشنهادی جهت استفاده در شومینه است.

کاربرد آجر نسوز

یک آجرنسوز به دلیل ساخته‌شدن در درجه حرارت بالا مقاومت زیادی در برابر حرارت از خود نشان می‌دهد و برای همین توصیه می‌شود، از این نوع آجر در کوره‌های صنعتی و شومینه‌ها استفاده شود. آجرنسوز به علت متغیر بودن درجه پخت دارای انواع مختلفی است که در به‌کارگیری آن در درجات حرارتی گوناگون تأثیر زیادی دارد. خاک نسوز و کربن تا دهه ۱۹۶۰ پرکاربردترین مصالح به‌کاررفته در کوره‌ها بودند ولی امروزه آجرنسوز با ویژگی و قابلیت فوق‌العاده‌اش جایگزین این دو گردیده است.

انواع آجر نسوز

  • آجرنسوز سیلیسی

برای کوره‌های فولادسازی، ساخت شیشه، سرامیک و کوره‌های کک سازی مناسب است.

  • آجرنسوز ویژه

در بخش داخلی کوره بلند ذوب‌آهن، آلومینیوم و کوره شیشه مذاب و شیشه‌سازی استفاده می‌شوند.

  • آجرنسوز آلومینیومی

تا ۱۷۵۰ درجه سلسیوس و با ماده اصلی سازنده‌اش آلومین در کوره‌های ذوب فلزات و آهن و شیشه‌سازی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

  • آجرنسوز قلیایی

در کوره‌های باز فولادسازی، دوار سیمان سازی، کوره‌های ذوب شیشه و تهیه صنایع فلزات غیر آهنی کاربرد دارند.

آجر نسوز

آجرنسوز در شومینه

آجر نسوز در شومینه

شومینه پیش‌ازاین که مکانی را گرم کند، یکی از عناصر معماری داخلی آن فضاست. وسیله‌ای که با انعکاس آتش در خودش صحنه‌ای بی‌نظیر را خلق می‌کند. به هنگامی‌که شومینه خاموش می‌شود، بخش داخلی آن کاملاً قابل‌رؤیت است و برای همین توصیه می‌گردد از آجرنسوز که دارای تنوع رنگی مختلفی است استفاده شود. رنگ‌های طبیعی گرم جذاب و زیبای به‌کاررفته در ساخت آجرنسوز میزان انرژی حاصل از شومینه را دوچندان می‌کند. در شومینه نیز به‌عنوان وسیله‌ای کوچک برای گرم کردن محیط از آجرنسوز برای افزایش زیبایی و ایمنی استفاده می‌شود. با خیالی آسوده بدون این‌که نگران ترک آجرهای شومینه منزلتان، فرسایش، سایش و تغییرات فیزیکی و شیمیایی آن‌ها باشید، بر روی صندلی‌تان لم‌داده و از گرمای محیط به آرامش برسید.

نمای آجری

نمای آجری و روش اجرای آن در ساختمان

نمای آجری

اجرای نمای آجری

نمای آجری و روش اجرای آن در ساختمان

نمای آجری یکی از پرطرفدارترین نمای ساختمان است که از دیرباز موردتوجه معماران و مهندسان بوده است. آجر یکی از مصالحی است که از دیرباز در بناهای ایرانی حضورداشته و ازجمله مؤلفه‌های شناسایی بناهای ایرانی در جهان، آجر است. امروزه با ورود فناوری‌های جدید آجرها نیز با روش‌های مدرن و جدید ساخته‌شده و شکل نویی به خود گرفته‌اند. انواع آجرنما نسوز که علاوه بر اینکه بادوام هستند از رنگ‌های متنوعی برخوردار بوده و در قسمت‌های مختلف ساختمان ازجمله شومینه، حمام و … همچنین نمای ساختمان به کار می‌روند

انواع روش‌های اجرای نمای آجری

  • نمای آجری با استفاده از سیمان:

 

یکی از سنتی‌ترین روش‌های اجرای نمای آجری استفاده از سیمان است. با توجه به اینکه اکثر ساختمان‌ها تراز نیستند استفاده از سیمان می‌تواند عیب‌ها را پوشش داده و نمای ساختمان را یکدست کند. این روش نسبت به روش‌های دیگر زمان بیشتری می‌برد و وجود سیمان، دوغاب و ملاتی که به کار می‌رود ممکن است باعث کثیف شدن نمای ساختمان شود. همچنین این روش نخاله ساختمانی نیز ایجاد می‌کند. از مزایای آن اتصال محکم نما با بدنه ساختمان است. این روش اجرا نیاز به محاسبات مهندسی قبل از اجرا ندارد و اجرای مراحل آن توسط استادکاران انجام می‌شود.

  • نمای آجری با استفاده از چسب:

 

اولین مرحله انتخاب چسب مناسب است که باید ازنظر خصوصیات فنی بررسی شود تا با نمای آجری هماهنگ باشد. چسب مورداستفاده مانند یک ماده الاستیک عمل کرده و کلیه حرکات ارتعاشی که به زیرسازی و نما وارد می‌شود را دفع می‌کند. در مرحله بعد پلاستر سیمانی بر روی دیوار اجرا می‌شود تا هیچ نقطه‌ای از سطح نما بدون چسب باقی نماند. نکته دیگر که بسیار حائز اهمیت است بندکشی آجرها است که باید با دقت انجام شود تا از نفوذ آب به پشت‌نما جلوگیری کند؛ زیرا با نفوذ آب، ممکن است یخ‌زدگی اتفاق افتاده و نمای چسبانده شده از سطح جدا شود.

  • اجرای نما به‌صورت نمای خشک:

 

این سیستم که در حال حاضر در اجرای بسیاری از نماها کاربرد دارد نمای خشک با آجر است که در اجرای آن از هیچ‌گونه ملاتی استفاده نمی‌شود بلکه نما آجر با استفاده از تجهیزات و قطعات فلزی ازجمله ریل، پیچ و … بر روی ساختمان نصب می‌شود. سیستم نمای خشک دارای اجزایی ازجمله: عایق حرارتی، چهارچوب نگهدارندِ، فضای خالی تهویه، اتصالات و …است.

این روش از روش‌های مدرن و جدید است که نسبت به روش‌های دیگر دارای مزیت‌های متعددی است. ازجمله اینکه در این روش ابتدا یک عایق حرارتی توسط چسب یا اتصالات به دیوار متصل می‌شود و سپس یک چهارچوب یا اسکلت بر روی آن قرار داده می‌شود تا آجرنما بافاصله بر روی آن نصب گردد. فضای خالی ایجادشده بین عایق و نما خود می‌تواند عایقی مناسب برای ساختمان باشد. مزیت دیگر آن سرعت نصب بالا و عدم نیاز به کارگر حرفه‌ای برای اجرای آن است…عدم تولید ضایعات ساختمانی و سروصدا نیز از امتیازات این روش است.

معماران و پیمانکاران نصب نمای ساختمان بامطالعه هر یک از روش‌های بالا و با توجه به بودجه و هزینه‌های مربوطه می‌توانند روش مناسب را انتخاب کنند.

 

آجر نسوز

آجر نسوز و استفاده در صنعت

آجر نسوز

کاربرد آجر نسوز در صنعت

آجر نسوز و استفاده در صنعت

تا به حالا به این فکر کرده‌اید که نماهای الهام گرفته‌شده از طبیعت و هم سازگار با آن چقدر دل‌نشین و زیبا به نظر می‌رسند؟ یا نماهایی را دیده‌اید که با رنگ‌های متنوع و درعین‌حال طبیعی خود چه جذابیت و آرامشی را در فضاهای مختلف به وجود آورده‌اند؟

بی‌شک مصالح به کار گرفته‌شده در ساخت نمای یک اثر معماری نقش مهمی در ایجاد فضایی زمخت و بی‌روح یا زنده و انرژی‌بخش دارد. تناسب نما با محیط اطراف موجب خلق آثاری ماندگار می‌شود. در این راستا آجرنسوز که همه افراد کم‌وبیش با آن آشنایی دارند، از پرکاربردترین مصالح در نماسازی است.

آجرنسوز با مصالحی کاملاً طبیعی تولید و ساخته می‌شود. در تهیه این نوع آجر برای نماسازی فقط و فقط از خاک‌های معدنی با فرمولاسیونی دقیق استفاده می‌شود و هیچ رنگ مصنوعی در رنگ‌آمیزی آجرنسوز مورداستفاده قرار نمی‌گیرد. متنوع بودن رنگ‌ها و در حین حال طبیعی بودن آن‌ها موجب خلق شاهکاری فوق‌العاده برای نمای ساختمان‌ها می‌شود. نمایی که فراخوان خوبی برای دعوت افراد به داخل بنا خواهد شد.

مزایای آجر نسوز

با به‌کارگیری آجرنسوز دیگر نگران آسیب‌هایی که ممکن است بر یک نما وارد شود، نباشید. این نوع آجرنما در برابر تغییرات شرایط جوی بسیار مقاوم است. سال‌های سال با خیالی آسوده از نمای خانه خود لذت ببرید. هم‌چنین به‌کارگیری رنگ‌های جذاب و زیبا، زنده و طبیعی جلوه‌ای منحصربه‌فرد به فضای شهری می‌دهد و آرامش بصری فوق‌العاده‌ای را در بر خواهد گرفت.

از مشکلات عمده‌ای که یک نما می‌تواند با آن‌ها مواجه شود مسئله فرسایش در تغییرات شرایط جوی مختلف است. آجرنسوز به‌عنوان یک نوع آجر از خاک نسوز و چینی در درجه حرارت‌های بالا و متفاوت تولید می‌شود و به خاطر دوام بالا مشکل فرسایش ندارد.

حتی این نوع آجرنما عایق بسیار خوبی در برابر اتلاف انرژی است. سبکی و قدرت جذب بالا نیز در نگه‌داری مصالح خطر افتادن و سقوط را به صفر می‌رساند.

راستی طیف رنگی موردعلاقه شما برای نماسازی قرمز، قهوه‌ای، زرد، خاکستری یا… چه رنگی است؟

با انتخاب رنگ‌های موردعلاقه‌تان جانی تازه به محیط زندگی‌تان ببخشید و از لحظه‌لحظه عمر خود لذت ببرید. رنگ‌های طبیعی و خوش که در ایجاد آرامش برای شما بی‌تأثیر نخواهند بود.