آجر قرمز

آجر قرمز

آجر قرمز از مصالح پرکاربردی است که از دیرباز تاکنون در بسیاری از نقاط، مورد استفاده قرار گرفته است و همیشه رضایت جمع کثیری از مشتریان را به خود جلب کرده است. آجر به ‌دلیل انرژی خاصی که در خود دارد، دارای گرمای منحصر‌ به ‌فردی است. همچنین در بناهای تاریخی، سنتی و مدرن بسیاری مورد استفاده قرار گرفته است.

آجر دارای تنوع رنگی وکیفی بسیاری است. شما می‌توانید از آجرهایی با رنگ‌های مختلف در ترکیب بنای خود استفاده کنید و این رنگ‌ها از تنالیته‌های سفید تا مشکی را شامل می‌شوند اما اکثرا رنگ‌های قهوه‌ای، قرمز، نارنجی، حنایی، اخرایی، خردلی، کرم و… هستند.

زیبایی آجرها و ترکیب بسیار خوب آن‌ها با دیگر متریال‌ها، می‌تواند انتخاب بسیار خوبی برای همه سلیقه‌ها باشد. همچنین کیفیت بالای این متریال نسبت به دیگر متریال‌ها ، مثل مقاومت در برابر حرارت و برودت، رطوبت و بارندگی، عمر و دوام بالا و… باعث محبوبیت آن‌ها نسبت به دیگر متریال‌ها شده است.

 

آجر قرمز

آجر قرمز از متداول‌ترین نوع آجرنماها است و به‌دلیل وجود خاک رس در ساختار آن، در اکثر نقاط جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. رنگ آجر قرمز، به‌دلیل وجود اکسید آهن در خاک مورد استفاده آن، کاملا طبیعی است. دانه‌بندی خاص این آجر، آن را  از آجرهای قرمز رسی معمولی، متمایز کرده است و ترکیب رنگی متفاوتی را در نمای ساختمان به‌وجود آورده است. آجر قرمز دارای استحکام بالا، مقاومت در برابر جذب آب و جذب آلودگی و همچنین سازگاری بالا با محیط است. آجرنمای قرمز ، یکی از پرمصرف‌ترین و مرغوب‌ترین محصول در آجرکاری است.

در برخی از این آجرهای قرمز، مراحل تولید و یا مواد مصرفی فرق دارد. نوعی از آجرهای قرمز، از پودر سنگ شیل میکرونیزه که دارای اکسید آهن بالایی است، تولید می‌شود و عاری از هرگونه مواد افزودنی یا خاک رس است. همین امر باعث می‌شود تا این محصول دارای وزن و استحکام بیشتری نسبت به انواع دیگر این آجرهای قرمز باشد. درجه قرمزی این محصول، بستگی به درجه و دمای پخت آن دارد.

کاربرد آجر قرمز :

بیشترین کاربردی که آجر قرمز دارد ، استفاده از آن در نمای داخلی و نمای بیرونی و سنگ فرش خیابان‌ها، ویلا‌ها، پیاده‌روها، منازل و… است. اگر از این نوع آجر در ترکیب با دیگر رنگ‌های تیره و روشن استفاده شود، زیبایی بسیاری به نمای بنا می‌دهد. همچنین در مناطقی که رطوبت بالایی دارد، به‌دلیل مقاومت این آجر، از آن استفاده می‌شود.

آجر قرمز

همچنین بهتر است در مناطقی که دمای هوا خیلی پایین است از این نوع آجر استفاده شود، چرا که در زمستان و یخبندان، مقاومت بیشتری دارد. همچنین در شهرهایی که آلودگی هوا زیاد است، می‌توان از این نوع آجر استفاده کرد که در برابر جذب آلودگی مقاوم است. بعلاوه در شهرها و مناطق مرطوب و شرجی، به‌دلیل مقاومت در برابر رطوبت، امکان استفاده از این نوع آجر وجود دارد و بسیار خوب جوابگو است.

آجر قرمز دارای انواع مختلفی از لحاظ ساختار و کیفیت است. مقاومت برخی از آن‌ها بیشتر و برخی کمتر است. همچنین دارای ابعاد و سایزهای مختلفی است که می‌توان از هرکدام از آن‌ها بسته به شرایط متفاوت، در نقاط مختلف استفاده کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *