نمای دکوراتیو با آجر

نمای دکوراتیو با آجر

همه ما بیشتر وقت خود را در خانه می‌گذرانیم. مدت زمانی که در خانه و در کنار خانواده صرف می‌شود، تاثیر بسیار چشم‌گیری در روابط و آرامش بیرون از خانه ما دارد. محیط خانه باید به شکلی باشد که آرامش کافی را در میان افراد در منزل ایجاد کند و علاوه بر این، پایه‌های اساسی آرامش روانی یک فرد را در بیرون از منزل فراهم آورد.

نمای دکوراتیو با آجر

حال باتوجه به اهمیت فضای منزل، نباید از اهمیت دکوراسیون داخلی چشم‌پوشی کرد. محیط داخلی و شکل‌گیری فضای آن بسیار اهمیت دارد. گاهی اوقات این محیط می‌تواند انرژی تمام روز افراد خانواده را فراهم کند و یا با وجود نقص‌هایی در دکوراسیون خانه، دیگر نمی‌توان آن کارایی کافی را در افراد مشاهده کرد. در طراحی داخلی منزل، از بسیاری از مصالح استفاده می‌شود. شما می‌توانید با به کارگیری پارکت، کاغذ دیواری، سنگ، چوب، آجر و… محیطی جذاب و چشم‌نواز را برای خود بسازید.

  • آجر :

آجر از مهم‌ترین عناصری است که از دیرباز در معماری سنتی مورد استفاده قرار گرفته است. وجود بناهای بسیار تاریخی، نشان دهنده اهمیت، کیفیت و زیبایی این متریال است. آجر یکی از باکیفیت‌ترین مصالحی است که می‌توانید با به‌کارگیری آن، به آنچه که در ارتباط با مقاومت نیاز دارید، برسید. مقاومت آجر در برابر رطوبت، با بندکشی و رسیدگی مناسب، در مقابل آتش با توجه به درجه کیفی آن و همچنین استحکام کافی در برابر زلزله، می‌تواند به شما اطمینان کافی را در رسیدن به آنچه که نیاز دارید بدهد. همچنین آجر دارای تنوع رنگی بسیاری است و شما با استفاده از آن می‌توانید به تنوع بصری و ایجاد ترکیب بندی و هارمونی مناسب برسید.

10 ایده عالی طراحی دیوار آجری برای اتاق خانه
بیشتر بخوانید

آجر از لحاظ نظافت نیز مشکلی برای شما ایجاد نمی‌کند. در برخی موارد استفاده از آجرهای با کیفیت، تا سال‌ها دچار مشکل نمی‌شوید و این آجرها کاملا ظاهر خود را حفظ می‌کنند. اما اگر نیاز به نظافت داشته باشند، با یک اسپری آب و سرکه و یک دستمال مرطوب، به‌راحتی تمیز می‌شوند. همچنین اگر درست چیده شوند و منافذ بین چیدمان آجرها با سیمان مناسب پر شود، می‌توان از فساد و یا نفوذ حشرات و رطوبت به آن جلوگیری کرد. علاوه بر این اگر بعد از مدتی از آن‌ها خسته شدید، به‌راحتی می‌توانید آجرها را با رنگ‌های مناسب جدید پوشش دهید و دوباره این آجرها را به شکل اولیه و زیبا برگردانید.

  • نمای دکوراتیو با آجر در منزل :

آجر باتوجه به فرم زیبا و مکعب‌ شکل در ابعاد مختلف، بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. آجر بیش از یک متریال ساده عمل می‌کند. وجود گرمای خاص در نوع ساخت آن، به محیط انرژی بیشتری می‌دهد. همچنین با استفاده از آجرها می‌توانید فرم‌ها و فضاهای مختلفی را بسازید که در ذهن شما و یا طراح داخلی منزلتان وجود دارد.

علاوه بر طراحی سنتی، در طراحی مدرن نیز از آجر بسیار استفاده می‌شود. به‌طور مثال: دیوار پشت تلویزیون، قسمتی از دیوار آشپزخانه، قسمتی از دیوار اتاق نشیمن، تک ستونی در اتاق خواب، قسمتی در سقف، گوشه‌ای از کف و در ادامه آن دیوار متصل به آن و… در منزل می‌تواند بسیار خوب و درست عمل کند. همچنین آجر از جمله مصالحی است که در ترکیب با مصالح دیگر بسیار خوب عمل می‌کند و می‌توان از آن در ترکیب با چوب و یا فلز و همچنین با سنگ و شیشه استفاده کرد.

کاربرد آجر در معماری
بیشتر بخوانید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.