مزایای آجر کف فرش

آجر کف فرش اجری است که در ابعاد20*20 و 10*10 و 10*20 در کیفیت های مختلف تولید میشود و برای کف محوطه‌ها و پارکینگ‌ها و مکانهای عمومی و لاوی‌ها و حتی داخل واحدهای مسکونی مورد استفاده قرار میگیرد از لحاظ تنوع تولید در چند نوع: شیل و رسی و نسوز و قزاقی تولید میشود که هر یک کارایی خاص خود را دارد.آجر کف فرش دارای مزایای بسیاری نسبت به سایر کف ها است که از ان جمله میتوان به استحکام بالا در برابر خوردگی و لیز نخوردن و نشکستن و امثال اینها اشاره کرد وقتی کف یک محوطه با آجر کف فرش پوشیده شود هم زیباییی بی نظیری دارد و هم دارای استحکام بالایی است و هرگز به دلیل نوع ساخت سر نمیخورد به همین دلیل بسیار مناسب برای دور استخر‌ها و حوض‌ها نیز میباشد.

آجر کف فرش طرح قزاقی یکی از زیبا ترین کف فرش های موجود در بازار‌‌ می‌باشد که هم از نظر استحکام و مقاومت در برابر خوردگی و شکنندگی دارای جلوه فوق العاده چشم نوازی‌‌ می‌باشد که اکثر خریداران کف از این نوع آجر کف بسیار استقبال میکنند.
استفاده از آجر کف فرش نیاز انچنانی به زیر سازی خاصی ندارد و با کمی حوصله و سلیقه اوستا کار وطراحی مناسب زیبا ترین کف را به محیط داخلی یا خارجی سازه خود داده اید(آجر کف فرش دارای تنوع رنگ بندی و طرح بسیار بالایی است و به دلیل وجود اندازه های نیمه و قرینه‌‌ می‌توان طرحهای زیبایی چون لانه زنبوری و امثال ان را اجرا کرد).
امروزه با آجر کف فرش چنان اشکال زیبا و دل نشینی را اجرا میکنند که گویی طرحی از فرش را با ان اجرا کرده اند. چون آجر کف فرش دارای رنگ های تضاد زیبایی است که با استفاده از آن میتوان هر طرح و نقشی را در کف پیاده کرد.آجر کف فرش به دلیل مورد استفاده در قسمتهایی که هم باید فشار بالایی را تحمل کند و هم به علت تردد مکرر خورده نشود دارای فرمول ساخت خاصی است که پخته شدن در کوره با دمای بسیار بالاتر از اجرنما و مدت زمان بالای پخت ان اشاره کرد(4روز در کوره با دمای ثابت پخته‌‌ می‌شود).
به دلیل حرارت بالا و مدت زمان بالای پخت اجر کف فرش استحکام بسیار بالایی در برابرخوردگی شکستگی و امثال اینها دارد.یکی از خواص آجر کف فرش به دلیل استفاده از ان در محیط های باز باید مقاومت بالای ان در برابر یخ زدگی باشد که با پختن در دمای بالا این امر در اجر کف فرش تقویت شده و در برابر سرماهای بسیار شدید نیز از خود مقاومت قابل قبولی ارائه‌‌ می‌دهد.
با آزمایشاتی بر روی آجر کف فرش انجام میگیرد از جمله یخ زدگی در سرمای زیر 30 درجه و بلافاصله گرمای بالای 40 درجه این امر کاملا ثابت شده است.

مقاومت فشاری آجر نما
بیشتر بخوانید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.