آجر نما سفید

آشنایی با آجر نما سفید

آجر نما ها مصالحی پر کاربرد و با اهمیت  می باشند که در انواع مختلفی تولید می شوند . این محصول از اصلی ترین مصالح در ساختمان سازی می باشند  که از گذشته تا به امروز  از محبوبیت آن کاسته نشده است . آجر نما ها روش های ساخت متفاوتی دارند و هر کدام از آن ها برای کاربرد های متفاوتی به کار برده می شوند . از بین آجر نما ها که در ساختمان سازی به کار برده می شود ، می توان به آجر نما سفید اشاره کرد .

اما سوالاتی که شاید در این مورد در ذهن همه ی شما نقش ببندد این است که آجر نما سفید چیست ؟ چه ویژگی ها و کاربردهایی دارد ؟ یا روش های ساخت آن ها چگونه لست ؟

در پاسخ به این سوال ها باید گفت که نمای خانه و معماری فضای داخلی آن اولین چیزی می باشد که بعد از ورود به خانه به چشم می خورد . به طور کلی آن چه که موجب می شود تا فضای داخلی و خارجی بر روی افراد تاثیر بگذارد ، جذابیت و شیک بودن نمای داخلی و خارجی خانه ها می باشد و این جذابیت و زیبایی زمانی ایجاد می شود که مصالح مناسبی که فاقد هر نوع نقصی باشند در طراحی نماها به کار برده شوند . در صورتی که از مصالح مناسب و جذاب و بی نقص در طراحی نمای ساختمان ها استفاده شود ، هنگام فروش و اجاره ی خانه ها مشتری و خریدار جذب زیبایی ساختمان می شوند .

آجر سفید یکی از انواع بسیار زیاد مصالحی می باشد که نمای داخلی خانه ها با آن طراحی می شود و رنگ و روی زیبایی به محیط خانه می بخشد . ویژگی ها و مزیت های این نوع از آجر نما موجب محبوبیت آن بین مصرف کنندگان شده است . از جمله اصلی ترین مزیت آن ها می توان به استحکام بسیار بالای این محصول در برابر فشارهای فیزیکی و شرایط جوی و آب و هوایی اشاره کرد .

مراحل و فرآیندهای دقیقی برای تولید آجر سفید سپری می شود و با توجه به استانداردهای در نظر گرفته شده آن ها را در اندازه ها و ابعاد گوناگونی می سازند .

خانه شما را مجزا می کند  ؛ آجر نسوز آنتیک
بیشتر بخوانید

ابعاد گوناگون این آجر ها در طراحی نماهای داخلی منازل برای خلق فضایی جذاب و زیبا و در عین حال ساده و مدرن به کار برده می شوند .

روش تولید آجر نما سفید

روش تولید آجر نما سفید

آجر نما سفید همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره شد در اندازه های متنوع تولید می شوند و قابلیت کاربرد برای فضاهای داخلی و خارجی را دارد .

این نوع از آجر نما ها جزو آجر های نسوز می باشند که در حرارت های بسیار بالا پخته می شوند و به گرمای زیادی در فرایند تولید آن ها نیاز می باشد . در تولید آجر نسوز نیاز به خاک های نسوز می باشد که پس از این که ترکیبات لازم را اضافه کردند ، قالب بندی انجام می شود و در نهایت در داخل کوره و در دمای بسیار بالا پخته می شوند . پس از این که مواد و ترکیبات اولیه پخته شده و سفت شدند ، آجر را خشک می کنند و سپس آن ها را می سایند .  بعد از انجام این مراحل آجر آماده ی استفاده می باشد .

جنس آجر نماهای سفید خشت می باشد . پس از این که خشت پخته شد  ، اقدامات لازم برای رنگ دهی به آن ها را انجام می دهند .

در نظر داشته باشید که موادی که برای تولید آجر نما به کار برده می شوند ، به دلیل اینکه بخش زیادی از بار ساختمان ها بر روی آن ها قرار می گیرد از اهمیت فوق العاده زیادی برخوردار می باشند . هر چه قدر مواد اولیه با کیفیت و مراحل تولید با دقت انجام شود ، آجر تولید شده کیفیت بیشتر خواهد داشت و برای کاربرد مطمئن تر خواهد بود .

علت سفید بودن رنگ آجر نما سفید

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در تولید آجر نما ها مقداری آهک به کار برده می شود که دلیل سفیدی آجر ها مربوط به وجود آن می باشد . آجر نماهای سفید در طرح ها و ابعاد متنوعی تولید می شوند و سلایق بسیار زیادی را در بر می گیرند . این نوع از آجرها را می توان به همراه سایر آجر نماها با رنگ های متنوع به صورت ترکیبی نیز استفاده کرد و نمای زیبایی را برای فضای داخلی و خارجی ساختمان ایجاد کرد . این کار بستگی به سلیقه ی طراح دارد که بتواند با ترکیب چند آجر نما جذابیت فضا را چندین برابر نماید .

بررسی ابعاد مختلف آجر نما
بیشتر بخوانید

جزئیات تکمیلی در مورد آجر نما سفید

مزیت کاربرد آجر نما سفید چیست و  کدام ویژگی این نوع از آجر نما موجب می شود تا از آن در طراحی نمای خانه ها استفاده کرد ؟

آجر نما سفید دارای ویژگی ها و مزیت های فراوان بسیاری می باشد که از جمله ی آن ها می توان به استحکام زیاد آن ها در برابر فشارهای فیزیکی و … اشاره کرد .

آجر نمای سفید دارای قدرت تحمل بالایی در برابر فشارهای وارده بر آن می باشند . علاوه بر این ، این مصالح دارای سطوح مقاومی در برابر شرایط جوی مختلف می باشند که از جذب آب ممانعت می کنند . از این نوع آجر نما ها می توان برای ایجاد فضایی جذاب و منحصر به فرد در سایر فضاهای خانه ها از قبیل ساخت شومینه در منازل استفاده کرد .

مزیت های بسیار زیاد این نوع از آجر نماها و قیمت مناسب آن ها در برابر سایر مصالح ساختمانی موجب می شود تا محبوبیت آن نسبت به بسیاری از مصالح ساختمانی بیشتر شود و میزان استفاده از آن ها روز به روز افزایش یابد .

آجر نماهای سفید در ابعاد و اندازه های گوناگون تولید می شوند و در تولید آن ها سایز های استانداردی در نظر گرفته می شود ، اما قابلیت تولید به سفارش مشنتری وجود دارد و مشتریان می توانند در صورت نیاز آجر ها را در اندازه های مورد نظر خود سفارش دهند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.