آجر کف فرش

آجر کف فرش

همه چیز دربازه آجر کف فرش؛ آجرها مقاومت بالایی دارند و به همین علت در نمای بیرونی ساختمان‌ها و محوطه‌سازی استفاده می‌شوند. از آجرها در ساخت دیوارها، نماسازی، ساخت سقف و پوش کف استفاده می‌شود. آجر کف فرش نیز نوعی آجر است که از آن برای پوشش کف حیاط، آلاچیق‌ها، پارک‌ها و… استفاده می‌شود. در واقع این آجرها همان کاری را می‌کنند که سنگ‌ها و سرامیک‌ها انجام می‌دهند.

آجر کف فرش

آجر کف فرش به علت مقاومت بالا در برابر سایش و شرایط جوی متفاوت مستحکم هستند، در نتیجه انتخاب مناسبی برای پوشش کف مکان‌هایی هستند که بسیار مورد رفت و آمد قرار می‌گیرند و با باران و برف زیادی مواجه هستند.

آجر کف فرش

نکته مهمی که در این موارد باید به آن توجه کنید این است که آجر کف فرش علاوه بر اینکه در کارخانه‌ها به روش مدرن ساخته می‌شوند، ممکن است کیفیت و مقاومت آجرهای دست‌ساز و سنتی را نداشته باشند. به همین علت، برای تولید این آجرها از شماره‌گذاری‌هایی که نشان‌دهنده کیفیت تولید است، استفاده شده است. بهتر است برای مکان‌های پرترددی مثل پارک، پیاده‌رو، پله‌ها و… از آجر قزاقی کف فرش درجه یک استفاده کنید تا آجرها با توجه به تردد زیاد، در مدت زمان کمی فرسوده و ساییده نشوند.

ویژگی‌ها مثبت آجر قزاقی برای استفاده در کفآجر کف فرش

یکی از ویژگی‌های آجرهای قزاقی، عایق بودن آنان در برابر گرما و سرما است. استحکام بالای این آجرها موجب شده است بسیاری از ساختمان‌های قدیمی و سنتی ایرانی پس از گذشت سال‌ها، همچنان سالم و زیبا باقی بمانند. در بناهایی مانند پل دختر، طاق کسری، گنبد کاووس و مسجد جامع اصفهان از آجرهای قزاقی استفاده شده است و به همین علت است که این بناها با قدمت بالا همچنان مقاوم مانده‌اند. با توجه به ویژگی‌های آجرهای قزاقی، این آجر گزینه مناسبی برای پوشش کف و زمین و استفاده به عنوان آجر کف فرش است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *