آجر نسوز – استعلام قیمت و خرید

آجر نسوز

آجر نسوز در اصل نوعی از آجر با ساختاری متفاوت است. این آجر‌ها از خاک نسوز و خاک چینی تهیه و در حرارت بالای 1500 درجه پخته می‌شوند.آجر نسوز به دلیل ساختار مولکولی بسیار منظم و مستحکم خود در مقابله با دماهای بالا مقاوم است. از این آجر در کوره‌ها، پاتیل‌ها و عایقکاری صنعتی استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که از انواع معمولی آن‌ها در نماهای آجری استفاده می‌شود.

مواد تشکیل دهنده

مواد اصلی تشکیل دهنده این نوع آجر، کانی‌ها و پوکه‌های معدنی نسوز است. این مواد اولیه را مواد نسوز می‌نامند. مواد نسوز باید قابلیت حفظ خصوصیات فیزیکی و شیمیایی مورد نظر را در درجه حرارت‌های بالا و شرایط محیط عمل را داشته باشند.

انواع

آجرهای نسوز با توجه به نوع ماده به کار رفته در آن‌ها انواع مختلفی دارند. در ادامه به بررسی انواع آجر نسوز می‌پردازیم.

آجرهای به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

 • سيليسی

 •  ویژه

 • آلومينيومی

 •  قلیایی

آجر سیلیسی

به آجرهایی که از خاک سیلیسی ساخته شده باشند آجر سیلیسی می‌گویند. البته خاک های سیلیسی را در اصطلاح کورتزیت هم می‌گویند. مواد تشکیل دهنده آنها شامل اکسید سیلیسیوم به مقدار خیلی زیاد می باشد. مابقی آنها اکسید کلسیم، اکسید تیتانیوم و اکسید آهن است. برای تهیه این ترکیب از کوارتز خالص استفاده می‌کنند. کاربرد این آجر در پوشش درونی کوره‌های فولاد سازی، تولید شیشه، سرامیک و همچنین کوره‌های کک سازی است.

ویژه

این آجر از فلزات واسطه ساخته می‌شود و در صنعت کاربرد دارد. آجر نسوز ویژه خود دارای انواع گوناگونی است. این آجر شامل آجر نسوز اکسید کروم – کوروندوم، آجر نسوز زیرکونیوم، آجر نسوز اکسید کروم است.

آلومينيومی

بیشترین ماده تشکیل دهنده این آجرها اکسید آلومینیوم یا آلومین است. این آجرها با مقاومت مناسب 1750 درجه سلسیون و همچنین مقاومت در برابر قلیاها در کوره‌های ذوب آهن، فلزات و ساخت شیشه استفاده می‌شود.

 قلیایی

آجر های قلیایی از اکسید منیزیم و سیلیسیم دی اکسید تشکیل شده‌اند. اگر در شرایطی نیاز به افزایش مقاومت گرمایی این نوع آجر باشد مقداری اکسید کروم و اکسید آهن را به مواد آن اضافه می‌کنند. این آجر در قسمت‌های بالایی کوره‌های ذوب شیشه، پوشش داخلی کوره‌های فولادسازی و… کاربرد دارد.

آجر نسوز

تنوع رنگ

معروف‌ترین رنگ‌های آجر نسوز قرمز و قهوه‌ای است. اما فراموش نکنید که تنوع رنگ در آجرهای نسوز زیاد بوده و از مشکی گرفته تا سفید می‌توانند تغییر رنگ داشته باشند. حتی وجود رنگ های زنده و به رنگ طبیعت هم در آجرهای نسوز به چشم می خورد.

مزایا

از آجر نسوز در نمای بیرونی ساختمان نیز استفاده می‌شود که دارای مزایایی نیز است. از مزایای آن می‌توان به موارد مختصر زیر اشاره نمود:

  1. مقاومت مقابل فرسایش و سرما وگرما
  2. طیف‌های رنگی زیبایی که در پایان کار زیبایی‌ نما را صد چندان  می‌کنند
  3. به دلیل سکب بودن نیازی به اسکوب و نگه‌دارنده ندارد
  4. به دلیل جذب زیادی که با ملات و سیمان دارد هرگز از ساختمان نمی‌افتد و خطرسقوط مصالح صفراست
  5.  عدم محدودیت اندازه و امکان ایجاد هر نوع طرح
  6. عدم محدودیت اندازه و امکان ایجاد هر نوع طرح
  7. عایق حرارتی مناسبی برای جلوگیری اتلاف انرژی است

استعلام قیمت

جهت استعلام قیمت آجر نسوز و مشاوره با کارشناسان شهر آجر مطرح سوالات در مورد انواع محصولات که می تواند در نمای ساختمان شما تاثیر شگفت ایجاد کند با مراجعه به صفحه تماس با ما می توانید با ما در ارتباط باشید.

شهر آجر با در نظر گرفتن نیاز روز بازار و خواسته های مشتریان عزیز و همچنین افزایش دقت و حساسیت در کلیه مراحل تولید محصولات اعم آجر نسور ، سیلیسی ، قلیایی و نما می کوشد تا تجربه خرید موفق را برای شما به ارمعان بیاورد.

همیشه دغدغه مشتریان دریافت قیمت بروز محصولات نمای ساختمان است.با نیل به این موضوع شهر آحر امکان استعلام قیمت بصورت آنلاین را برای خریداران گرامی از طریق کانال ارتباطی مختلف فراهم نموده است

معیار انتخاب صحیح آجر نسوز

انتخاب متریال برای اجرای نما همیشه یکی از دغدغه های اصلی ما ایرانی ها است.به طوری که در موارد زیاد بین انتخاب آجر نسوز و مدل های آجر نسوز اعم از اینکه آجر نسوز شاموتی یا انگلیسی و نسوز سفید مردد می مانیم اما بی شک آجر نسوز یکی از بهترین و پر استفاده ترین ها در زیباسازی نما به حساب می آید و سعی ما بر این بوده با افزایش کیفیت و کاهش قیمت رقابتی بهترین خرید را برای شما فراهم کنیم.