اجر قزاقی ..چگونگی کنترل زمان پخت

بعد از اتمام کار قالب بندی و خشک کردن خشت نوبت به حساس ترین قسمت تولید‌‌ می‌رسد. در این قسمت نتیجه کار مشخص خواهد شد در این بخش است که اگر کوچکترین اشتباهی رخ دهد باعث خواهد شد تا کار تولید را از ابتدا دوباره اغاز کرد و تمام زحمات به هدر میرود.
با توجه به حساسیت بخش چینش در کوره و کنترل ان را به نیروی کاملا متخصص محول میکنند تا حد امکان از اشتباهات احتمالی جلوگیری کنند.
//کنترل زمان پخت در کوره از اهمیت فراوانی برخوردار است خشت خام فاقد مقاومت های مکانیکی موردنظر است و چنانچه آجر بیش از حد حرارت ببیند تغییر شکل‌‌ می‌دهد و قابل استفاده‌‌ نمی‌باشد.
بمنظور اجتناب از بروز ترک حرارت تا  دمای 100 تا 120 درجه سانتی گراد به کندی افزایش‌‌ می‌یابد.  در این دما آب آزاد خشت های تبخیر و خشک‌‌ می‌شود. بعد از خشک شدن خشت‌ها حرارت به سرعت تا 700 الی 800  در جه سانتیگراد افزایش‌‌ می‌یابد و در این دما آب تبلور کائولین تبخیر( دی هیدراته)‌‌ می‌شود و خشت‌ها نهایت تخلخل خود را پیدا‌‌ می‌کنند. در دمای 800 تا 850 درجه سانتیگراد مواد زودگداز همراه با رس گداخته‌‌ می‌شوند و اجزای دیر گداز را احاطه‌‌ می‌نمایند و بعد طولی رس‌ها نقصان‌‌ می‌یابد و خشت حرارت دیده به مصالح یکپارچه‌ای تبدیل‌‌ می‌شود.
مصالح تشکیل شده از رس زودگداز در در جه حرارت بین 900 تا 1100 درجه سانتیگراد کاملاً گداخته‌‌ می‌شوند و مصالح ساختار سنگی پیدا‌‌ می‌کند. این مصالح بخوبی در برابر نفوذ آب مقاوم است و مقاومت مکانیکی بالا، مقاومت در برابر یخبندان و سایر کیفیات یک مصالح ارزشمند را پیدا‌‌ می‌کند.
در بعضی از روشهایی نوین بمنظور جلا یافتن سطح آجر در مرحله نهایی با تزریق گاز طبیعی سطح آجر‌‌ می‌سوزد و تغییر رنگ‌‌ می‌دهد و جلا پیدا‌‌ می‌کند. برای جلوگیری از ترک آجرها را بآهستگی سرد‌‌ می‌نمایند و بعد از آن کنترل نهایی انجام‌‌ می‌گیرد و در صورت نیاز به منظور یکنواختی ماشین کاری و سپس آجرهای مرغوب بسته بندی انبار یا بارگیری‌‌ می‌شوند.
///وب سایت شهر اجر بزرگترین و کامل ترین سیستم تولید و فروش انواع متنوع اجرنما در ابعاد و رنگ و طرح های مختلف و کیفیت فوق العاده بالا و قیمت بسیار مناسب(با حذف دلال و خرید به صورت مستقیم از کارخانه)در خدمت خریداران محترم نمای اجری‌‌ می‌باشد.دفاتر فروش وب سایت شهر اجر در ایران:

/دفتر فروش وب سایت شهر اجر در تهران/اهن مکان……….

/دفتر فروش وب سایت شهر اجر در تبریز/چهارراه حافظ……….

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.