آجر ارزان

راهنمای خرید آجر ارزان

خرید آجر ارزان می تواند در هزینه های آجر شما صرفه جویی کند بدون اینکه بر کیفیت ساخت شما و یا ظاهر کلی خانه جدید شما تأثیر بگذارد.

آجر ارزان ممکن است جذاب ترین مصالح ساختمانی در جهان به نظر نرسند ، اما آجرهای استاندارد در واقع محبوب ترین انتخاب هنگام ساخت هستند و دلیل خوبی نیز وجود دارد.

در بعضی کشورها ، آجرهای سفالی یک انتخاب محبوب برای توسعه دهندگان و سازندگان خود است و مقیاس تولید (بیش از 2 میلیارد در سال 2018) به آنها کمک می کند تا به یکی از بهترین مصالح ساختمانی با ارزش تبدیل شوند.

در واقع ، ساختمان با آجر و بلوک معمولاً ارزان ترین راه برای ساختن خانه است و خرید آجرهای شخصی می تواند یکی از ساده ترین راه ها برای اصلاح هزینه ها و حفظ بودجه باشد.

انواع آجر ارزان

آجرها سه نوع هستند و به ترتیب هزینه عبارتند از: آجر معمولی ، آجر مهندسی و آجر نما . برای ساخت آجر و بلوک به هر سه مورد نیاز دارید.

آجرهای معمولی برای ساختارهای داخلی استفاده می شود. آجرهای مهندسی برای پایه ها و دوره های مرطوب هستند و آجرهای نما – که تنها برای ظاهر آنها انتخاب شده اند – لایه بیرونی خانه شما را فراهم می کنند.

هر نوع آجری که خریداری می کنید ، این نکات را باید در نظر داشته باشید:

  • به سراغ آجرهای ماشینی بروید – آجرهای ماشینی ارزان تر از آجرهای دست ساز هستند و در طیف وسیعی از رنگ ها موجود هستند.
  • اجتناب از آجرهای دست ساز ، که هزینه آنها حدودا چهار برابر آجرهای ماشینی است.
  • برای آجرهای نما ، نمونه های محصول را تهیه کنید – این بسیار مهم است که بدانید آجرهای نما شما چگونه خواهند بود. از تامین کننده خود یک دسته بخواهید تا بتوانید نحوه عملکرد آنها را در محل مشاهده کنید و در صورت تمایل ، آنها رنگها و بافت های آجرکاری فعلی شما را تکمیل یا مطابقت دهند.
  • مقدار سفارش خود را مشخص کنید – بین 5 تا 10 درصد بیشتر از مقدار مورد نیاز سفارش دهید تا شکستگی ها و آجرهایی که باید در طول ساخت برش بخورند مجاز شوند.
آینده آجر نما: روندها و نوآوری ها
بیشتر بخوانید

انواع آجر ارزان

چه میزان هزینه برای آجرهای ارزان انتظار داشته باشم؟

تعجب خواهید کرد که چقدر هزینه ها در شرکت های مختلف متفاوت است. همچنین به خاطر داشته باشید که هزینه ها می تواند بسته به تقاضای سازندگان خانه های متغیر متفاوت باشد ، زیرا کمبود آجر قیمت را افزایش می دهد.

و بررسی کنید که در حال مقایسه کردن آجرهای مشابه هستید. برخی از آجرها در پالت های 300 تایی ، برخی دیگر تا 500 پالس عرضه می شوند.

آجر ارزان

هنگام خرید آجر ارزان از چه چیزهایی باید اجتناب کرد ؟

خرید ارزان به معنای خرید بد نیست ، بنابراین موارد ضروری را به خاطر بسپارید:

  1. در هزینه های آجرکاری صرفه جویی نکنید – انتظار داشته باشید که برای یک آجرچین با تجربه روزانه مبلغ مناسبی بپردازید.
  2. اطلاع از محل داشته باشید ، به ویژه در مناطق حفاظت شده: آیا انتظار می رود از نوع یا رنگ خاصی از آجر استفاده کنید؟ در غیر این صورت ممکن است با لایحه بزرگی برای جایگزینی آجرهای خود با آجرهای تأیید شده روبرو شوید.
  3. وسوسه نشوید تعداد آجرهای مورد نیاز خود را با افزایش عرض ملات کاهش دهید. که می تواند منجر به دیواری شود که آنقدرها که باید مستحکم نباشد.
  4. آیا در تلاش برای کاهش هزینه ها ، ظاهر کلی خود را در فضای خارجی قربانی می کنید؟ آیا می توانید در جاهای دیگر صرفه جویی کنید تا بودجه کمی منعطف شود؟

به یاد داشته باشید: همه آجرهای تولید شده باید مطابق با استانداردها باشند تا مطمئن شوند که از استحکام کافی برخوردارند و می توانند با سرمازدگی و باران مقابله کنند ، اما این مورد را بررسی کنید – اگر در منطقه ای با بارندگی زیاد و / یا احتمال سرمازدگی می سازید ، بنابراین ممکن است لازم باشد متناسب با آن خرید کنید.

طبقه بندی آجرها
بیشتر بخوانید

آجر ارزان

راههای کاهش هزینه ها

توصیه متخصص

نحوه چیدن آجر (پیوند) بر تعداد آجر مورد نیاز شما تأثیر می گذارد. آجرهای چسبانده شده ، متداول ترین نوع ، مقرون به صرفه ترین روش برای چیدن آجر هستند.

  1. اندازه کلی سازه یا فرمت خود را کاهش دهید-به این ترتیب می توانید سفارش آجر (و سایر مصالح ساختمانی) را کاهش دهید.
  2. طرح های ساده تر خانه (معمولاً مستطیل شکل) نیز مقرون به صرفه تر خواهند بود و به آجرهای کمتری نسبت به طراحی پیچیده نیاز دارند. و آیا واقعاً به دودکش سنگ تراشی احتیاج دارید؟
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *