آجر سفال

آجر سفال

متریال ها و مصالح متنوعی برای ساختمان ها وجود دارد و در این میان از بین پر مصرف ترین آن ها می توان به آجر سفال یا تیغه سفالی اشاره کرد . بیشترین کاربرد این محصول در تیغه های ساختمان از قبیل تیغه های داخلی و خارجی می باشد . بنابراین هزینه آجر سفال در ساختمان ها از جمله هزینه های اصلی می باشد و هر چه قدر که آجر سفال ارزان به کار برده شود در کاهش هزینه های ساختمان نقش موثری خواهد داشت . اما در هنگام تهیه مصالح ارزان نیز باید این نکته در نظر گرفته شود تا از کیفیت مناسبی بر خوردار باشند.

آجرها با توجه به تنوع فراوان در ابعاد و رنگ و ضخامت و …. بهتر است تا برای هر دیوار یا تیغه ای نوع مناسب آن به کار برده شود .

آجر سفال

  • برای دیواره های بیرونی مناسب ترین نوع آجر ، آجر سفال 20 *20 و 20 * 15 می باشد .
  • آجر سفال فوم دار انواعی از آجر می باشد که مناسب برای مکان هایی با شرایط جوی نامناسب ( خیلی گرم یا خیلی سرد ) می باشد . این محصولات در ابعاد متنوعی از قبیل 15 * 20 * 20 سانتی متر ، 20 * 20 * 20 سانتی متر و 15 * 38 * 20 سانتی متر موجود می باشند .
  • برای تیغه های داخلی ، تیغه سفالی مناسب آجر 10 سانتی و 8 سانتی می باشد . در صورتی که خواهان صرفه جویی در فضا باشید می توان از انواع دیگر تیغه های سفالی با اندازه 7 سانتی یا آجر سفال 5.5 سانتی استفاده کنید . آجر سفال 5.5 سانتی جایگزین مناسبی برای آجر لفتون 5.5 سانتی می باشند .
چگونه از آجرها در برابر باران محافظت کنیم
بیشتر بخوانید

در نظر داشته باشید که این محصولات در بازار با کیفیت های در جه یک و دو  موجود می باشند . استفاده از نوع درجه دو این محصول در مناطق مرطوب و پر باران به هیچ عنوان توصیه نمی شود . این محصولات در برابر تماس با آب به سرعت شوره می زنند و از طرفی دارای ابعاد کامل نمی باشند و با وجود این که از قیمت کمتری برخوردار می باشند اما استفاده از آن ها مقرون به صرفه نمی باشد .

کیفیت آجر سفال درجه یک برای مناطق شمالی چگونه است ؟ آیا این آجر شوره می زند ؟

همانطور که اشاره شد آجر سفال به دو نوع درجه یک و درجه دو در بازار موجود می باشد و در مورد انواع درجه یک این محصول باید گفت که از بهترین خاک تهیه می شود و در هیچ شرایطی شوره نمی زند و در نتیجه می توان در مناطق مختلف از آن استفاده نمود .

چه تعداد آجر سفال در تریلی جا می شود ؟

تعداد 7200 قالب سفال 15 سانتی یا 10500 قالب سفال 10 سانتی در تریلی جا می شود .

برای سفارش انواع آجر نما با شماره 09129640179 تماس داشته باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *