آجر سفید

آجر سفید

آجر سفید

آجر سفید از جمله آجرهای دکوراتیو می باشد که در نمای داخلی و خارجی ساختمان ها به کار برده می شود و علاوه بر این که موجب زیبایی فضا می شود ، بلکه حس تمیزی و نظم را نیز به بیننده القا می دهد . این آجر ها دارای تنوع بالایی  در طرح و شکل می باشند .

آجرهای سفید، آجرهای رنگ شده، آجرهای مصنوعی، آجرهای نصب شده سفید، کاغذ دیواری آجری سفید … امکانات برای لذت بردن از افسانه دیوارهای آجری سفید بی پایان است! امروز همه آنها را با نشان دادن ظاهرهای متفاوتی که یک دیوار آجری سفید شیک می تواند تداعی کند، جشن می گیریم. از این گذشته، اتاقی با دیوار آجری سفید می تواند روشن و مطبوع باشد یا می تواند تضاد بین روشنایی و تاریکی را تقویت کند. بیایید دقیق تر نگاه کنیم!

موارد استفاده آجر سفید

آجر سفید که برای نمای خارجی ساختمان ها به کار برده می شود معمولا به صورت آجر نسوز سفید می باشند . استفاد از این آجرموجب می شود تا محیطی زیبا و مدرن به وجود آورید . این آجرها با توجه به خصوصیات مفید از قبیل جذب درصد پایین آب و مقاومت بالا در برابر فرسایش و سرما و گرما مناسب برای استفاده در نماهای خارجی می باشند .

آجرها در انواع و اقسام گوناگون به عنوان مصالح مهم در ساختمان سازی ها به کار گرفته می شود . این مصالح پر مصرف انواع گوناگونی دارند که در قسمت های مختلف ساختمان سازی به کار گرفته می شوند . نمای بیرونی ساختمان ها اولین منظره ای است که هنگام نگاه کردن به ساختمان ها به چشم می خورد و زیبایی و شیک بودن آن تاثیر بسیاری در زیبا تر جلوه دادن ساختمان ها دارد و هر چه قدر نمای خوبی در ساختمان ها کار شده باشد بیننده یا خریدار ساختمان و یا … را بیشتر جذب خود می کند و همینطور بالعکس . نما هایی که برای ساختمان ها به کار برده می شوند دارای انواع بسیاری از قبیل نمای آجری که خود انواع و رنگ های مختلفی دارد و نمای سنگی و کامپوزیتی و …. می باشد .

 آجر نما از جمله ی مصالح آجری می باشد که از آن ها در طراحی فضای داخلی ساختمان ها و همچنین برای نمای خارجی ساختمان ها برای زیبایی بیشتر استفاده می شود . ساختمان هایی که در آن ها نما کاری شده باشد جلوه ی جذاب و زیبایی دارند . نما ها انواع مختلفی دارند که نماهای آجری از جمله ی پر طرفدارترین و پر کاربرد ترین آن ها می باشد و امروزه در اکثر ساختمان ها از آن ها به دلیل داشتن  خصوصیاتی همچون سبک بودن و تنوع در رنگ و شکل و همچنین داشتن قابلیت تولید در ابعاد و اندازه های مختلف استفاده می شود  .

 آجر سفید نما از جمله ی آجر های نما نسوز می باشند که با خاک نسوز تولید می شوند و پس از فشرده شدن در قالب ، در کوره تحت حرارت قرار گرفته و سفت می شوند . این آجرها پس از خشک شدن و بیرون آمدن از کوره ساییده می شوند . آجر نمای سفید مملو از آهک می باشد و از این رو رنگ سفید زیبایی دارند . آجر نمای سفید دارای تنوع شکل و طرح می باشند و در هنگام اجرا می توان طرح مناسب با منازل و سلیقه خود را انتخاب نمود و برای بخش های مختلف ساختمان طرح های مختلف را به کار برد .

آجر نما سفید در طراحی نمای ساختمان ها به کار برده می شوند و به دلیل رنگ یکنواخت و روشنی که دارند در طراحی فضای داخلی منازل نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرند . آجر نمای سفید به راحتی با بسیاری از رنگ ها ترکیب می شود و نمای زیبایی برای ساختمان ها به وجود می آورند بنابرین در کنار آن ها می توان از آجر هایی با رنگ های سیاه ، قرمز ، قهوه ای و … استفاده نمود تا جلوه ی زیبایی تولید کرد . آجر نمای سفید و کاربرد آن در طراحی داخل منازل ، خانه ای مدرن و زیبا را به وجود می آورد و هر بیننده ای را جذب می نماید . آجر نما های سفید گرما را حفظ می کنند و در برابر خوردگی مقاوم می باشند و در برابر آتش سوزی ها آسیبی نمی بینند .

نحوه ی ساخت آجر سفید

برای تولید آجر سفید ابتدا خشت های تولید شده را در درون قالب ریخته و فشار می دهند . سپس خشت های قالب گیری شده را برای پخته شدن و سفت شدن در داخل کوره قرار می دهند . بعد از این که خشت ها پخته شدند و حالت سفت پیدا کردند  ساییده شده با آهک پوشانده می شوند و همین کار موجب رنگ سفید آن ها می شود .این آجر از خاک نسوز تهیه می شود .

ویژگی آجر سفید

در حالی که بسیاری از مردم رنگ آمیزی دیوارهای آجری خود را به رنگ سفید انتخاب می کنند، کسانی هستند که ترجیح می دهند آجر سفید را سفارش داده و آنها را نصب کنند. گاهی اوقات آجرها برای اثر سفید کنندگی مورد استفاده قرار می‌گیرند، و گاهی اوقات آنها طبیعتاً سبک هستند. در زیر آجرهای سفید مات شده را می بینیم:

ناگفته نماند، برخی از افراد آجر واقعی را انتخاب می کنند در حالی که برخی دیگر کاغذ دیواری آجری را انتخاب می کنند تا از هزینه های نصب دیوار آجری جلوگیری کنند. راه های زیادی برای به دست آوردن ظاهر وجود دارد!

ویژگی آجر سفید

سپس گزینه دیوار آجر سفید شده وجود دارد. این را می توان با رقیق کردن رنگ سفید با آب به دست آورد (برخی مخلوط نیم رنگ / نصف آب را پیشنهاد می کنند، اما نسبت ها به ترجیحات شما بستگی دارد). سپس مخلوط روی آجر اعمال می شود.

ویژگی آجر سفید

اکثر دیوارهای آجری ارائه شده در پست امروزی رنگ آمیزی شده اند، اما سبک های طراحی که در زیر به آنها اشاره شده است با هر دیوار آجری سفید کار می کند.

 • دارای تنوع رنگی بسیار زیاد با بیش از 50 نوع رنگ می باشند .
 • رنگ آن ها ثابت می باشد و تغییرات آب و هوایی ، نور آفتاب ، یخ زدگی ، رطوبت و … تغییری در رنگ آن ها ایجاد نمی کند
 • موجب ایجاد فضایی گرم و صمیمی به جهت کنتراست رنگ های موجود در آجر می شوند .
 • عایق مناسب صوتی و حرارتی می باشند .
 • آجر سفید به جهت آن که از خاک نسوز تولید می شود در برابر آتش و حرارت مقاوم می باشند .
 • مقاوم در برابر رطوبت می باشند ، بنابراین امکان استفاده در شهر های شمالی کشور وجود دارد .
 • ضد آب و مقاوم در برابر نفوذ آب می باشند .
 • طول عمر زیاد و و دوام بالا دارند .
 • به دلیل اینکه آجر نسوز در هنگام تولید تحت فشار زیاد قرار می گیرد بنابراین مقاوم در برابر ضربات می باشد و با وارد شدن ضربه آسیبی نمی بینند .
 • قابل استفاده در فضاهای سنتی به دلیل هماهنگی بعضی رنگ های آن با رنگ های سنتی می باشند .
 • قابل استفاده در نمای داخلی و نمای خارجی ساختمان ها می باشند .
آجر نسوز عنصری از دل طبیعت
بیشتر بخوانید

قیمت آجر نما سفید

عوامل مختلفی وجود دارند که در قیمت آجر سفید دخیل می باشند و موجب می شوند تا قیمت آن ها با هم تفاوت هایی داشته باشد . از جمله ی این عوامل می توان به کیفیت و نوع مواد اولیه اشاره کرد .با وجود اینکه قیمت بالاتری نسبت به آجر های معمولی دارد اما هزینه ی آن از بسیاری از مصالح دیگر مورد استفاده در نمای ساختمان از قبیل سنگ بیشتر می باشد .

مزایای استفاده از آجر سفید

استفاده از آجر سفید در دیوار های داخلی موجب القای حس گرما بخشی از نظر معماری رنگ به انسان ها می شود . رنگ سفید آجرهای سفید دارای تنوع بسیاری می باشند به طوری که از رنگ سفید کاملا روشن با ضخامت 1 سانت تا رنگ سفید کمی تیره تا ضخامت های 4 سانت را شامل می شوند . این که کدام رنگ به کار برده شود بستگی به سلیقه ی خود افراد دارد . دیوار پوش آجری سفید ، قابلیت استفاده در نمای داخلی و خارجی و به طور کلی قابلیت استفاده در همه ی دیوار ها را دارند و از استحکام و مقاومت بالایی بر خوردار می باشند .

استفاده از این متریال در دکوراسیون داخلی به دلیل خلق زیبایی فراوان غوغا می کند و از همین رو بسیاری از معماران و طراحان خانه های مدرن و کلاسیک از آن استفاده می کنند . آجر سفید هم در سبک های مدرن و سنتی و هم در سبک صنعتی به کار برده می شوند .

به طور کلی دیوار آجری سفید ، کلاسیک به نظر می رسد و مناسب برای طراحی داخلی هر نوع فضایی می باشند . با استفاده از این آجر می توان یک پس زمینه عالی برای فضای مورد نظر ایجاد کرد و در نتیجه می توان  به بهترین شکل از آن برای انتخاب سایر المان ها استفاده کرد .

آجر سفید در کوراسیون داخلی موجب می شود تا یک پس زمینه عالی برای نصب وسایل دکوراتیو فراهم شود . این آجر ها قابلیت ترکیب با رنگ های دیگر را دارند و در این صورت موجب می شوند تا خانه ها نمای زیبایی داشته باشد . در صورتی که آجر سفید به همراه آجر های دیگری مانند آجر قرمز ، مشکی و … به کار برده شوند زیبایی محیط را دو چندان می کنند .علاوه بر این به منظور عمق بخشیدن به فضا و ایجاد تضاد می توان از ترکیب رنگ سفید با رنگ های تیره استفاده کرد .

از جمله مهمترین مزیتی که دارند بزرگتر نشان دادن و روشن تر نمودن فضای داخلی محیط می باشد . تمامی این ویژگی ها موجب شده است تا استفاده از این نوع آجر در دکوراسیون داخلی منازل طرفداران زیادی پیدا کند .

موارد استفاده آجر سفید

به کار بردن آجر سفید در اتاق خواب :

آجر سفید در اتاق خواب

برای طراحی اتاق خواب به صورت کلاسیک می توان روی آجر سفید حساب کرد . برای این کار می توان با آجر سفید دیوار تکی برای قرار دادن تخت در جلوی آن فراهم کرد .

به کار بردن آجر سفید در آشپزخانه :

استفاده از آجر سفید در آشپزخانه

از دیگر بخش هایی که می توان از آجر سفید استفاده کرد محیط آشپزخانه می باشد که البته موجب می شود تا این محیط روشن و زیبا و تمییز به نظر برسد .

به کار بردن آجر سفید در اتاق نشیمن :

استفاده از آجر سفید در اتاق نشیمن

دیوارهای اتاق نشیمن را می توان با آجر سفید به طور زیبایی طراحی نمود . از این آجر می توان برای دیوار پشت شومینه یا تلویزیون استفاده کرد .

انواع سبک های مرتبط با آجر سفید

سبک صنعتی

با رنگ آمیزی برخی (یا همه) دیوارهای آجری، یک انبار صنعتی یا آپارتمان را سبک کنید! ظاهر آن تا حدودی مدرن است، اما نه به آن سنگینی.

سبک صنعتی

هنگامی که چوب، فلز و آجر در یک فضای صنعتی با هم ترکیب می شوند، وقتی دیوارها به رنگ سفید رنگ آمیزی شوند، فلز و چوب بیشتر به چشم می آیند. و چیزی غیرقابل انکار در مورد نتیجه وجود دارد!

ترکیب فلز و چوب

رستیک

دیوارهای آجری سفید، از شیک‌های شیک گرفته تا روستیک-مدرن، حس جذابی را تداعی می‌کنند که کاملاً با فضاهای رمانتیک و خاکی ترکیب می‌شود.

سبک رستیک

یک دیوار آجری سفید پس زمینه ای ایده آل برای دکوراسیون پاستلی و گیاهان تازه است. جای تعجب نیست که این ظاهر یک انتخاب محبوب برای آشپزخانه های روستایی است!

سبک و مطبوع

اکنون از سبک های طراحی به جلوه کلی که یک دیوار آجری سفید می تواند به دست آورد، حرکت می کنیم و با همه چیزهای سبک و مطبوع شروع می کنیم. برای افزایش حس روشنایی اتاق، سعی کنید حالت های سفید را دو برابر کنید. یک ست ناهارخوری سفید و چراغ آویز سفید در مقابل یک دیوار آجری سفید بسیار درخشان هستند.

سبک و مطبوع

اگر سایر دیوارهای اتاق دارای موادی مانند چوب هستند، یک دیوار آجری سفید می تواند ظاهری عالی و روشن ایجاد کند. بعلاوه، مانند تصویر زیر، آثار هنری روی یک دیوار آجری سفید ظاهر می‌شوند.

کنتراست بالا

در نهایت، ما به فضاهای داخلی که از دیوارهای آجری سفید به عنوان ابزاری برای ایجاد کنتراست استفاده می‌کنند، توجه می‌کنیم. وقتی رنگ سفید پس زمینه است، رنگ های غنی مانند خاکستری و قهوه ای عمق واقعی ایجاد می کنند.

کنتراست بالا در آجر سفید

کابینت های غنی در مقابل دیوارهای سفید خودنمایی می کنند و آجر سفید آشپزخانه زیر نمی تواند مکمل مناسب تری باشد. به علاوه، آجرها بافتی را اضافه می کنند که می تواند فضاهای فوق مدرن را گرم کند.

کدام استراتژی دیوار آجری سفید مورد علاقه شماست؟ آیا هیچ یک از سبک های بالا توجه شما را جلب کرد؟

سوالات متداول:

آجر سفید چیست؟

آجر سفید نسوز  به انگلیسی White Brick Facade یکی از مدل های محبوب و رنگ های مورد علاقه استفاده کنندگان می باشد.  در صورتی که به دنبال رنگ شاخص برای استفاده در نمای ساختمان هستید آجر نسوز سفید باعث جلب توجه می شود.

آجر سفید در کجا استفاده می شود؟

معمولا در نمای خارجی از آجر نسوز سفید رنگ نما استفاده می شود و بهتر است برای نمای داخلی از آجر سفید دکوراتیو که از نوع آجرهای آنتک است استفاده شود.

انواع آجرهای نما بر اساس مواد، رنگ، بافت و اشکال ساخت
بیشتر بخوانید

از محصول آجر سفید نما در نمای بیرونی انواع ساختمانهای مسکونی ، اداری و تفریحی و همچنین در دکوراسیون دیوار داخلی آپارتمان استفاده می شود.

یکی از بهترین نماها برای فضای کتابخانه استفاده از آجر سفید نما می باشد چرا که رنگ این محصول  باعث آرام شدن ذهن و افزایش تمرکز می شود.

جهت تلفیق آرامش و مدرنیته بودن در فست فود ها و رستوران ها میتوان از رنگ سفید جهت مدرن بودن در نما استفاده کرد و ار آجر قزاقی سنتی در داخل استفاده کرد.

آجر سفید رنگ برای اتاق پذیرایی، اتاق خواب و آجر نما بین کابینت ها نیز کاربرد دارد.

آجر سفید نما در چه نوع هایی هستند؟

انواع مختلف آجرهای سفید نما شامل : 1- آجر سفید ساده معمولی 2- آجر سفید رندوم 3- آجر سفید صدفی

آجر های سفید نما در چه اندازه هایی موجود هستند؟

اندازه متداول آجرهای سفید نما شامل : الف) 33*7 ب) 31*7

برای تولید آجر سفید نسوز از چه مواد اولیه ای استفاده می شود؟

اصلی ترین مواد تشکیل دهنده آجر سفید نما خاک نسوز می باشد که این نوع خاک از نوع سیلیسی می باشد و شامل : Al2O3 (آلومین) و SiO2 (سیلیس) می باشد.

ویژگی های آجر نما سفید

آجر سفید نسوز دارای رنگ طبیعی می باشد و با برش دادن آن تغییری در رنگ آن بوجود نمی آید. به علت شرایط پخت ویژه و خاک مرغوب در شرایط جوی متفاوت و با تابش خورشید باعث تغییر در رنگ آنها نمی شود و ترک نمیخورد.

به دلیل اینکه آجرهای نسوز نما در درجه حرارت بالا و در حدود 1100 درجه سانتی گراد پخته می شوند ، دارای مقاومت بالایی بوده و موجب عدم فرسایش آجرها در طول سالیان می شود.

نصب آجر سفید نسوز نما

این آجرها به علت نازک بودن عرض و داشتن وزن سبک نسبت به آجرهای بزرگ و کامل دارای نسب آسان و راحت تر است که این موضوع باعث کاهش زمان نصب شده و هزینه اجرا را به جهت استفاده از نیروی انسانی کمتر کاهش می دهد.

روش نگهداری آجر سفید

برای نگهداری بهتر آجر سفید نسوز نما بهتر است از اسپری مواد نانو پس از نصب بر روی آن استفاده شود. این کار باعث افزایش ارتقا مقاومت آجر و همچنین عایق شدن آن در مقابل رطویت می شود. علاوه بر این باعث می شود در زمان بارندگی مانع شوره زدن و آلودگی آجر شود. در کنار این مزیت ها به کاربردن مواد نانو بسیار مقرون به صرفه می باشد و با جلا دادن به نما باعث زیبایی آن می شود.

از آجر نمای سفید در چه مکان هایی استفاده می کنند

یکی از بهترین نماها برای فضای کتابخانه استفاده از آجر سفید نما می باشد چرا که رنگ این محصول  باعث آرام شدن ذهن و افزایش تمرکز می شود.

جهت تلفیق آرامش و مدرنیته بودن در فست فود ها و رستوران ها میتوان از رنگ سفید جهت مدرن بودن در نما استفاده کرد و ار آجر قزاقی سنتی در داخل استفاده کرد.

آجر سفید رنگ برای اتاق پذیرایی، اتاق خواب و آجر نما بین کابینت ها نیز کاربرد دارد.

آیا آجر سفید وجود دارد؟

آجرهای سفید ظاهری تازه و تمیز ارائه می دهند. برخی از آجرهای سفید کاملاً سفید هستند. برخی دیگر مقادیر متفاوتی از رنگ سفید مخلوط با رنگ های طبیعی دارند. آجرهای سفید برای رسیدن به سبک “شیک شیک” عالی هستند، اما در کاربردهای مدرن تر نیز عالی به نظر می رسند.

آیا آجر سفید از مد افتاده است؟

خیر رنگ سفید رنگ مناسب هرگز از مد نمی افتد. رنگ‌های سفید می‌توانند با LRV و ته‌رنگ‌ها دشوار باشند، اما اگر سایه مناسبی را پیدا کنید که با عناصر ثابت شما کار می‌کند، رنگ سفید بیرونی قطعاً جاودانه و کلاسیک است، اما به روز نیز می‌شود.

آیا آجر سفید هزینه بیشتری دارد؟

از نظر هزینه مواد، آجر سفید یا روکش آجر سفید تقریباً مشابه آجر قرمز است. اگر قصد دارید آجر خود را رنگ کنید، مطمئناً باید هزینه اضافی یک کار رنگ آمیزی را اضافه کنید

آجرهای سفید از چه چیزی ساخته شده اند؟

این “آجر” از خاک رس نیست، بلکه از ترکیب ماسه کوارتز، گچ کلسینه شده، آهک، سیمان، آب و پودر آلومینیوم ساخته شده است که مواد متخلخل را ایجاد می کند، اما برای مقاومت در برابر نیرو کاملاً پایدار است.

آیا خانه های آجری سفید مد روز هستند؟

یک خانه آجری سفید یک رویا است – یک خانه کلاسیک، که تضمین می کند خانه شما هرگز از مد نمی افتد.

آیا می توانید آجر سفید را با فشار شستشو دهید؟

واشرهای فشاری می توانند به سطح کل یک خانه آجری آسیب بزنند. شما نمی توانید شستشو با فشار را در تنظیمات فشار بالا انجام دهید. ممکن است چند سال طول بکشد تا متوجه شوید که آجر آسیب دیده است.

آیا می توانید آجر سفید را بدون نقاشی تهیه کنید؟

هنوز نمی توانید آجر سفیدی را که به دنبال آن هستید پیدا کنید، پس رنگ آمیزی آجری خود به رنگ سفید همیشه یک گزینه است. ما توصیه می کنیم از رنگ های معدنی در مقابل رنگ های اکریلیک استفاده کنید. رنگ‌های بر پایه مواد معدنی بهتر به سنگ‌تراشی می‌چسبند و نگهداری طولانی‌مدت کمتری را ایجاد می‌کنند.

چگونه آجرهای سفید را تمیز می کنید؟

مقدار مساوی سرکه و آب را با هم مخلوط کرده و در یک بطری اسپری بریزید. روی آجرها اسپری کنید و بگذارید چند دقیقه بماند. برای تمیز کردن آجرها از یک دستشویی اسفنجی استفاده کنید. اگر آجرها خیلی کثیف هستند، از یک برس اسکراب نایلونی استفاده کنید و مقداری گریس آرنج را در محل شستشو قرار دهید.

آیا آجر سفید بهتر از آجر قرمز است؟

ترجیح شخصی / زیبایی شناسی نیز می تواند تأثیرگذار باشد افزودن اکسید آهن بیشتر باعث افزایش قرمزی آجرها می شود. با این حال، خاکی که به رنگ قرمز می‌سوزد، در نهایت آجر قوی‌تری نسبت به خاکی که به آجر سفید یا زرد می‌سوزد، ایجاد می‌کند.

چگونه یک دیوار آجری سفید بسازم؟

این را می توان با رقیق کردن رنگ سفید با آب به دست آورد (برخی مخلوط نیم رنگ / نصف آب را پیشنهاد می کنند، اما نسبت ها به ترجیحات شما بستگی دارد). سپس مخلوط روی آجر اعمال می شود.

چه رنگ هایی با آجر سفید خوب می شود؟

مشکی یک رنگ برجسته کلاسیک و جاودانه برای نمای بیرونی آجری سفید است. با این حال، می‌توانید سبز، آبی، بژ یا خاکستری ملایم‌تری را برای خنثی‌تر انتخاب کنید که همچنان مانند رنگ‌های پاپ به نظر می‌رسد.

منبع :

https://www.decoist.com/2015-08-12/white-brick-interiors/?chrome=1

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *