آجر سفید

آجر سفید

آجر سفید از جمله آجرهای دکوراتیو می باشد که در نمای داخلی و خارجی ساختمان ها به کار برده می شود و علاوه بر این که موجب زیبایی فضا می شود ، بلکه حس تمیزی و نظم را نیز به بیننده القا می دهد . این آجر ها دارای تنوع بالایی  در طرح و شکل می باشند .

آجر سفیدی که برای نمای خارجی ساختمان ها به کار برده می شود معمولا به صورت آجر نسوز سفید می باشند . استفاد از این آجرموجب می شود تا محیطی زیبا و مدرن به وجود آورید . این آجرها با توجه به خصوصیات مفید از قبیل جذب درصد پایین آب و مقاومت بالا در برابر فرسایش و سرما و گرما مناسب برای استفاده در نماهای خارجی می باشند .

آجرها در انواع و اقسام گوناگون به عنوان مصالح مهم در ساختمان سازی ها به کار گرفته می شود . این مصالح پر مصرف انواع گوناگونی دارند که در قسمت های مختلف ساختمان سازی به کار گرفته می شوند . نمای بیرونی ساختمان ها اولین منظره ای است که هنگام نگاه کردن به ساختمان ها به چشم می خورد و زیبایی و شیک بودن آن تاثیر بسیاری در زیبا تر جلوه دادن ساختمان ها دارد و هر چه قدر نمای خوبی در ساختمان ها کار شده باشد بیننده یا خریدار ساختمان و یا … را بیشتر جذب خود می کند و همینطور بالعکس . نما هایی که برای ساختمان ها به کار برده می شوند دارای انواع بسیاری از قبیل نمای آجری که خود انواع و رنگ های مختلفی دارد و نمای سنگی و کامپوزیتی و …. می باشد .

 آجر نما از جمله ی مصالح آجری می باشد که از آن ها در طراحی فضای داخلی ساختمان ها و همچنین برای نمای خارجی ساختمان ها برای زیبایی بیشتر استفاده می شود . ساختمان هایی که در آن ها نما کاری شده باشد جلوه ی جذاب و زیبایی دارند . نما ها انواع مختلفی دارند که نماهای آجری از جمله ی پر طرفدارترین و پر کاربرد ترین آن ها می باشد و امروزه در اکثر ساختمان ها از آن ها به دلیل داشتن  خصوصیاتی همچون سبک بودن و تنوع در رنگ و شکل و همچنین داشتن قابلیت تولید در ابعاد و اندازه های مختلف استفاده می شود  .

 آجر نما سفید از جمله ی آجر های نما نسوز می باشند که با خاک نسوز تولید می شوند و پس از فشرده شدن در قالب ، در کوره تحت حرارت قرار گرفته و سفت می شوند . این آجرها پس از خشک شدن و بیرون آمدن از کوره ساییده می شوند . آجر نمای سفید مملو از آهک می باشد و از این رو رنگ سفید زیبایی دارند . آجر نمای سفید دارای تنوع شکل و طرح می باشند و در هنگام اجرا می توان طرح مناسب با منازل و سلیقه خود را انتخاب نمود و برای بخش های مختلف ساختمان طرح های مختلف را به کار برد . آجر نما سفید در طراحی نمای ساختمان ها به کار برده می شوند و به دلیل رنگ یکنواخت و روشنی که دارند در طراحی فضای داخلی منازل نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرند . آجر نمای سفید به راحتی با بسیاری از رنگ ها ترکیب می شود و نمای زیبایی برای ساختمان ها به وجود می آورند بنابرین در کنار آن ها می توان از آجر هایی با رنگ های سیاه ، قرمز ، قهوه ای و … استفاده نمود تا جلوه ی زیبایی تولید کرد . آجر نمای سفید و کاربرد آن در طراحی داخل منازل ، خانه ای مدرن و زیبا را به وجود می آورد و هر بیننده ای را جذب می نماید . آجر نما های سفید گرما را حفظ می کنند و در برابر خوردگی مقاوم می باشند و در برابر آتش سوزی ها آسیبی نمی بینند .

نحوه ی ساخت آجر سفید

برای تولید آجر سفید ابتدا خشت های تولید شده را در درون قالب ریخته و فشار می دهند . سپس خشت های قالب گیری شده را برای پخته شدن و سفت شدن در داخل کوره قرار می دهند . بعد از این که خشت ها پخته شدند و حالت سفت پیدا کردند  ساییده شده با آهک پوشانده می شوند و همین کار موجب رنگ سفید آن ها می شود .این آجر از خاک نسوز تهیه می شود .

ویژگی آجر سفید

 • دارای تنوع رنگی بسیار زیاد با بیش از 50 نوع رنگ می باشند .
 • رنگ آن ها ثابت می باشد و تغییرات آب و هوایی ، نور آفتاب ، یخ زدگی ، رطوبت و … تغییری در رنگ آن ها ایجاد نمی کند
 • موجب ایجاد فضایی گرم و صمیمی به جهت کنتراست رنگ های موجود در آجر می شوند .
 • عایق مناسب صوتی و حرارتی می باشند .
 • آجر سفید به جهت آن که از خاک نسوز تولید می شود در برابر آتش و حرارت مقاوم می باشند .
 • مقاوم در برابر رطوبت می باشند ، بنابراین امکان استفاده در شهر های شمالی کشور وجود دارد .
 • ضد آب و مقاوم در برابر نفوذ آب می باشند .
 • طول عمر زیاد و و دوام بالا دارند .
 • به دلیل اینکه آجر نسوز در هنگام تولید تحت فشار زیاد قرار می گیرد بنابراین مقاوم در برابر ضربات می باشد و با وارد شدن ضربه آسیبی نمی بینند .
 • قابل استفاده در فضاهای سنتی به دلیل هماهنگی بعضی رنگ های آن با رنگ های سنتی می باشند .
 • قابل استفاده در نمای داخلی و نمای خارجی ساختمان ها می باشند .

قیمت آجر نما سفید

عوامل مختلفی وجود دارند که در قیمت آجر سفید دخیل می باشند و موجب می شوند تا قیمت آن ها با هم تفاوت هایی داشته باشد . از جمله ی این عوامل می توان به کیفیت و نوع مواد اولیه اشاره کرد . آجر سفید با وجود اینکه قیمت بالاتری نسبت به آجر های معمولی دارد اما هزینه ی آن از بسیاری از مصالح دیگر مورد استفاده در نمای ساختمان از قبیل سنگ بیشتر می باشد .

مزایای استفاده از آجر سفید

استفاده از آجر سفید در دیوار های داخلی موجب القای حس گرما بخشی از نظر معماری رنگ به انسان ها می شود . رنگ سفید آجرهای سفید دارای تنوع بسیاری می باشند به طوری که از رنگ سفید کاملا روشن با ضخامت 1 سانت تا رنگ سفید کمی تیره تا ضخامت های 4 سانت را شامل می شوند . این که کدام رنگ به کار برده شود بستگی به سلیقه ی خود افراد دارد . دیوار پوش آجری سفید ، قابلیت استفاده در نمای داخلی و خارجی و به طور کلی قابلیت استفاده در همه ی دیوار ها را دارند و از استحکام و مقاومت بالایی بر خوردار می باشند .

استفاده از این متریال در دکوراسیون داخلی به دلیل خلق زیبایی فراوان غوغا می کند و از همین رو بسیاری از معماران و طراحان خانه های مدرن و کلاسیک از آن استفاده می کنند . آجر سفید هم در سبک های مدرن و سنتی و هم در سبک صنعتی به کار برده می شوند .

به طور کلی دیوار آجری سفید ، کلاسیک به نظر می رسد و مناسب برای طراحی داخلی هر نوع فضایی می باشند . با استفاده از این آجر می توان یک پس زمینه عالی برای فضای مورد نظر ایجاد کرد و در نتیجه می توان  به بهترین شکل از آن برای انتخاب سایر المان ها استفاده کرد .

آجر سفید در کوراسیون داخلی موجب می شود تا یک پس زمینه عالی برای نصب وسایل دکوراتیو فراهم شود . این آجر ها قابلیت ترکیب با رنگ های دیگر را دارند و در این صورت موجب می شوند تا خانه ها نمای زیبایی داشته باشد . در صورتی که آجر سفید به همراه آجر های دیگری مانند آجر قرمز ، مشکی و … به کار برده شوند زیبایی محیط را دو چندان می کنند .علاوه بر این به منظور عمق بخشیدن به فضا و ایجاد تضاد می توان از ترکیب رنگ سفید با رنگ های تیره استفاده کرد . از جمله مهمترین مزیتی که دارند بزرگتر نشان دادن و روشن تر نمودن فضای داخلی محیط می باشد . تمامی این ویژگی ها موجب شده است تا استفاده از این نوع آجر در دکوراسیون داخلی منازل طرفداران زیادی پیدا کند .

موارد استفاده آجر سفید

به کار بردن آجر سفید در اتاق خواب :

آجر سفید در اتاق خواب

برای طراحی اتاق خواب به صورت کلاسیک می توان روی آجر سفید حساب کرد . برای این کار می توان با آجر سفید دیوار تکی برای قرار دادن تخت در جلوی آن فراهم کرد .

به کار بردن آجر سفید در آشپزخانه :

استفاده از آجر سفید در آشپزخانه

از دیگر بخش هایی که می توان از آجر سفید استفاده کرد محیط آشپزخانه می باشد که البته موجب می شود تا این محیط روشن و زیبا و تمییز به نظر برسد .

به کار بردن آجر سفید در اتاق نشیمن :

استفاده از آجر سفید در اتاق نشیمن

دیوارهای اتاق نشیمن را می توان با آجر سفید به طور زیبایی طراحی نمود . از این آجر می توان برای دیوار پشت شومینه یا تلویزیون استفاده کرد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *