بافت دیوار

بافت دیوار چیست | 10 نوع بافت دیوار | انواع بافت گچی

معرفی

بافت در نقاشی ، انعکاس نما و لمس بوم را نشان می دهد. بافت بر روی رنگ ایجاد می شود و استفاده از آن یا افزودن مواد شامل چوب ، فلز ، ماسه ، توری ، روبان و چرم و غیره است. نظریه نقاشی به طور مشابه بر بافت تأثیر می گذارد. به طور کلی چهار نوع بافت دیوار در هنر وجود دارد که شامل بافت اختراع ، شبیه سازی شده ، انتزاعی و واقعی است.

آنها دو حس منحصر به فرد را شبیه سازی می کنند: بینایی و لمس. از بافت به طور مرتب به عنوان جایگزینی برای کاغذ دیواری استفاده می شود و همچنین یک داروی مهم برای پنهان کردن سطوح ناهموار و ناقص دیوارها و حتی تا حدی مایکروویو است.

بافت دیوار چیست؟

رنگ آمیزی بافت دیوار نمای برجسته ای به منزل شما می بخشد. بافت یک طبقه بندی بسیار محبوب از رنگ برای پوشش دیوار خشک است. رنگ دارای قوام زیادی است و حاوی دانه های ماسه است و گچ با چسب رقیق کننده آب متصل شده است. استفاده از رنگ بافت تأثیر تقریباً طرح دار روی دیوار ایجاد می کند.

رنگهای بافت حاوی دانه های درشت (مانند ماسه ، گچ و غیره) چرم ، توری ، روبان ، فلز و غیره با چسب نازک آب است که برای ایجاد ساختار ناهموار روی دیوار استفاده می شود. از آنجا که انواع مختلفی از سبک ها می توانند روی سطح دیوار ایجاد شوند ، بافت به یکی از گسترده ترین روندهای برجسته در نقاشی تبدیل شده است.

قوام و ضخامت بالا آن را برای کاربردهای مختلف و دلایل مختلف مناسب می کند ، از جمله استفاده از آنها برای پوشش دادن اتصالات در دیوارهای خشک ، استفاده از آنها برای رنگ آمیزی دیوارهای گچ بدون رنگ آمیزی. رنگ سازه دیوار را می توان به راحتی رنگ آمیزی کرد به شرط آنکه به وضعیت سطح دیوار توجه کنید.

به عنوان مثال ، وقتی رنگ کاغذ دیواری چندان تیره نیست ، می توانیم بافت مناسبی را به کاغذ دیواری اعمال کنیم. برای بررسی کیفیت رنگ اعمال شده بر روی دیوار قبل از پاشش رنگ بافت ، همیشه باید شرایط را در نظر گرفت.

رنگ بافت به طور مشابه به عنوان رنگ تزئینی شناخته می شود. رنگ تزئینی به جای رنگ های مختلف ظاهر مناسبی را ارائه می دهد. رنگ های بافت را می توان به شیوه های مشابه برای روکش فلز ، طلا ، نقره و مس استفاده کرد. نیاز به نگهداری کمتری دارد.

خواص رنگ بافت

رنگهای بافت تقریباً رنگهای آبی هستند. در مقایسه با رنگهای مختلف روغنی ، سمیت آنها محدود است و تقریباً همه تولیدکنندگان ادعا می کنند که حاوی “ترکیبات آلی فرار صفر” هستند. سطح رنگ بافت را متوسط تا زیاد بشویید. قابلیت شستشو تا حد زیادی به براق بودن سطح بستگی دارد. برخی از براق کننده ها قابل پاک شدن هستند و برخی دیگر طبق دستورالعمل سازنده قابل شستشو هستند.

رنگهای بافت در بسته های 1 کیلویی ، 5 کیلویی و 20 کیلویی قابل دسترسی هستند. رنگ های بافتی در چندین رنگ مانند براق ، براق و غیره قابل دسترسی هستند.

موارد استفاده از رنگ بافت

موارد استفاده از رنگ بافت

استفاده از رنگ بافت در بین صاحبان خانه که به دنبال ظاهر کاملاً مدرن به خانه خود هستند بدون اینکه هزینه زیادی برای بازسازی انجام دهند به سرعت در حال افزایش است. چندین تکنیک رنگ آمیزی بافت منحصر به فرد وجود دارد که به شما امکان می دهد با یک سرمایه گذاری نقدی بسیار کوچک به ظاهری مدرن دست یابید.

مزایای ساخت و ساز با آجرهای سفالی دست ساز
بیشتر بخوانید

رنگ بافت دیوار برای پوشاندن نواقص استفاده می شود. سوراخ ها ، ترک ها ، ناهمواری در دیوارهای بتنی و دیوارهای گچی نابرابر به راحتی و نسبتاً منطقی با رنگ بافت نامرئی هستند. عمدتا دوام بیشتری دارد و برای محافظت از نقایص سقف یا دیوار شما طراحی شده است.

رنگ بافت به طور مشابه برای توسعه طراحی های چشمگیر و برجسته دیوار استفاده می شود. به عنوان گزینه ای برای تصاویر پس زمینه استفاده می شود. چند کاربرد برای تحقق یک ظاهر خارق العاده با قیمت کمتر وجود دارد ،

 1. پنهان کردن دیوارهای ناقص

یکی از ابزارهای مناسب در دسترس بتونه و رنگ است.می تواند دیوارها و عیب های مخفی پنهان را برطرف کند. می توانید از رنگ های بافت دار برای پوشاندن دیوارهای ناهموار ملات ، روکش های تاریخی ، دیوارهای گچی آسیب دیده یا شاید آن کاغذ دیواری قدیمی ناخوشایند استفاده کنید. این امر نه تنها می تواند هزینه های نگهداری زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد ، بلکه مدت زمان زیادی را نیز در این روش صرفه جویی می کند

 1. ارائه عمق به اتاق های شلوغ

بسیاری از اتاقها فقط مبلمان مختلف و قطعات مختلف را در خود دارند. رنگ های بافتی با چین و چروک های جزئی ، برجستگی ها و بافت های مختلف امکان جبران این همه شلوغی و ایجاد کمی عمق در اتاق را فراهم می کند.

      3.برای پوشش دیوارهای زیبا

بسیاری از اتاقها تقریباً از رنگ های بافت دیوار زیاد استفاده می کنند. اتاقهای ناهار خوری معمولی ، اتاق نشیمن و اتاقهای خانوادگی مکانهایی هستند که می توانید به راحتی رنگ بافت به آنها اضافه کنید تا ظاهری زیبا داشته باشید. بدون نیاز به خرید چرم ، اتاق خود را با چرم تزئین کنید.

دیوار حمام خود را با سنگ مرمر بپوشانید بدون آنکه واقعاً برای سنگ مرمر هزینه کنید. رنگ بافت روشی باورنکردنی برای حفظ تجمل بدون هزینه مربوط به آن است.

انواع رنگ بافت دیوار

انواع رنگ بافت دیوار

رنگ بافت گچی متنوعی وجود دارد که میتوانید نوع مناسب را برای ظاهر مورد نظر خود انتخاب کنید.

انواع مختلف بافت دیوار به شرح زیر است:

 • رنگ بافت ماسه سیلیس
 • رنگ بافت رول
 • رنگ بافت Knockdown
 • رنگ بافت صاف
 • رنگ بافت پاپ کورن
 • رنگ بافت پوست پوست پرتقال
 • رنگ بافت بافت پاره کننده مثانه
 • شاهین و ماله
 • ماله را کنار بگذارید
 • بافت برس سیلی

شش مرحله آسان را اعمال کنید

در اینجا راهنمای گام به گام استفاده از این نوع رنگ برای انتقال عمق بیشتر و همچنین بعد به فضای داخلی خانه شما آمده است.

 1. بدانید که چه نوع رنگی نیاز دارید

کارابتدا مشخص کنید که شما انتظار دارید دیوارها چه ظاهری داشته باشند و بر این اساس چه نوع رنگ بافتی را برای ایجاد آن نیاز دارید.

 1. ابزارهای خود را جمع آوری کنید

اساساً مانند خود رنگ ، ابزارهایی که برای این پروژه نیاز دارید بستگی به ظاهر کلی مورد نظر شما دارد. شما به ملزومات رنگ آمیزی ، البته (پارچه های مخصوص رها کردن ، همزن های رنگ ، سطل های مخلوط کن ، نردبان) ، به علاوه ابزار مناسب برای بافت مورد نظر خود ، که ممکن است حاوی غلطک ، برس رنگ ، شابلون ، اسفنج و ماله باشد ، نیاز خواهید داشت. اگر ترجیح می دهید از اسپری هوا استفاده کنید ، یک تفنگ بافت بخرید تا قوام واقعی را بدست آورید

 1. دیوار خود را آماده کنید

اگر نیازی به تعمیر دیوار خشک خود قبل از بافت ندارید ، باید آنها را برای چسبندگی رنگ آماده کنید. مانند همه رنگهای مختلف ، رنگ بافت با سطحی تمیز و صاف با استفاده از دستمال مرطوب با پد میکروفیبر به سرعت گرد و غبار و مواد زائد را از دیوارهای شما پاک می کند ، سپس ماسه ، برای اطمینان از سطح ، قبل از افزودن بافت تا حد امکان در سطح قرار می گیرد.

 1. در صورت نیاز رنگ خود را مخلوط کنید
کوره های آجرپزی
بیشتر بخوانید

اگر می خواهید به جای خرید رنگ با افزودنی هایی که قبلاً مخلوط شده اند ، رنگ را به تنهایی مخلوط کنید ، در حال حاضر زمان انجام این کار است. بسته اضافی که خریداری کرده اید باید هم از نظر نسبت و هم از نظر روش دارای روش باشد ، بنابراین برای اطمینان از تأثیر خوب ، موارد ذکر شده را به دقت دنبال کنید.

 1. یک تست سریع انجام دهید

قبل از رفتن به دیوارهای داخلی ، انجام یک آزمایش کوچک رضایت بخش است ، بنابراین می توانید تشخیص دهید که رنگ بافت هنگام ظاهر شدن روی سطح صاف چگونه ظاهر می شود. به جای آزمایش درست روی دیوار خود ،

با این حال ، رنگ بافت را روی قسمتی از مقوا بمالید و بگذارید آن را ثابت کنید تا ببینید نتیجه کامل چگونه است.

 1. به نقاشی بپردازید

استفاده از آن با توجه به نوع رنگ بافتی که استفاده می کنید و نمای مورد نظر شما متمایز خواهد بود. در بسیاری از موارد ، ممکن است روشی تقریباً ساده بر روی رنگ مانند معمول باشد.

در سایر موارد ، شما باید روشهای خاصی را رعایت کنید که اگر با آنها غیر معمول هستید ، عمدتاً پس از خواندن چند آموزش در مورد این موضوع به دست می آید.

رنگ بافت بسیار با دوام و بخشنده است ، بنابراین ظاهری را ایجاد کرده است که همه به شما مربوط می شود.

کاربرد رنگ بافت

کاربرد رنگ های بافت دار ساده است. رنگ بافت را می توان با استفاده از اسپری ، برس های رنگی و غلطک های رنگ اعمال کرد.

رنگهای بافتی از پیش مخلوط “آماده استفاده” در بازار هستند و می توانند بلافاصله روی سطح اعمال شوند. رنگ بافت پیش مخلوط شامل سنگدانه معدنی ، توری ، سنگ مرمر ، ماسه سنگ ، روبان ، چرم و غیره است.

انواع ابزارها به طور مشابه برای به دست آوردن تکمیل های مختلف در رنگ بافت ایجاد می شوند. این ابزارها شامل اسفنج ، کاردک ، قلم ، برس های تخصصی و غلطک رنگ هستند.

رنگ های بافتی را می توان به طور مشابه روی سطوح قدیمی و همچنین به تازگی گچ شده اعمال کرد.

مزایای رنگ بافت

رنگ بافت با برجسته کردن دیوارهای اصلی در خانه ، ظاهری مدرن و با طراوت را ارائه می دهد.

همانطور که توسط متخصصان به دست می آید ، نتیجه از نظر بصری نسبتاً جذاب است.

اگر قصد سرمایه گذاری طولانی مدت دارید ، رنگ بافت گزینه مناسبی است زیرا به راحتی جدا نمی شود.

معایب رنگ بافت

رنگ های بافت بسیار گران هستند و می توانند هزینه بازسازی یا دکوراسیون مدرن را مختل کنند.

کار با این رنگ ساده نیست و برای رنگ آمیزی دیوارها به متخصصان ماهر نیاز دارد.

پس از اعمال رنگ ، هنگامی که قصد تغییر در فضای داخلی خانه خود را دارید ، حذف آن بسیار سخت است.

 

بافت دیوار در دیوارهای داخلی مورد استفاده قرار میگیرد ، شهر آجر بعنوان بزرگترین عرضه کننده انواع آجر نما ، انتخابهای باب میل شما برای نمای ساختمان شما دارد. جهت مشاوره با شماره 09129640179 تماس داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *