تنوع آجرها

تنوع آجرها بر اساس شکل و کاربرد

تنوع آجرها

آجرها از نظر کاربردی و ظاهری بسیار گوناگون می باشند و می خواهیم در این مقاله به این موضوع بپردازیم . آجر متریال بسیار پر کاربردی می باشد که برای موارد گوناگونی به کار برده می شود . تنوع این محصول و مقرون به صرفه بودن آن از نظر اقتصادی موجب شده تا معماران و ساختمان سازان در ساخت خانه ها ، دیوار چینی و نما سازی ها و کوره ها و … توجه ویژه ای به آن داشته باشند . این محصول از دیرباز تا به امروز بسیار محبوب و پر کار برد بوده و هستند .

تنوع آجر ها بر اساس کاربرد آن

  • آجر نما

آجرها ها تنوع بسیار زیادی دارند و برخی از آن ها تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی نمای ساختمان ها می گذارد . این نوع از آجر ها بدون این که نیازی به اندود کاری داشته باشند در اجرای نمای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند . آجر نما  قابلیت تولید به دو روش دستی و ماشینی را دارند .

  • آجر های معمولی

این نوع از آجر ها همانگونه که از نامشان مشخص است برای کارهای معمولی از قبیل ساخت ساختمان به کار برده می شوند . روش تولید این آجر ها دستی و ماشینی می باشد .

  • آجر های مهندسی

آجرهای مهندسی از جمله آجرهای با تراکم بالا می باشد که از مقاومت بسیاری برخوردار می باشند و نحوه ی تولید آن ها به صورت ماشینی می باشد . آجرهای مهندسی دارای ظاهری نیمه شفاف می باشند و برای ساخت ساختمان هایی که بار زیادی را تحمل می کنند به کار برده می شوند .

در کجا می‌توان از آجر نما استفاده کرد؟
بیشتر بخوانید

تنوع آجر ها بر اساس شکل

  • آجرهای متخلخل

آجرهای متخلخل همانطور که از نامشان مشخص است بیش از بیست درصدشان را منافذ تشکیل می دهند . روش تولید آن ها به صورت پرس می باشد .

  • آجر های توپر

آجرهای توپر که بیشترین کاربردشان برای ساخت دیوار های باربر می باشد ، حجم سوراخ هایشان از  25 درصد حجم همه ی آن آجر ، بیشتر نمی باشد .

  • آجرهای تو خالی

در این نوع از آجر ها ، ابعاد سوراخ ها متفاوت می باشد و حجم سوراخ های رد شده از این آجر از 25 درصد حجم کل آجر تو خالی بیشتر می باشد .

  • آجرهای سوراخ دار

حجم سوراخ های موجود در آجرهای سوراخ دار از 25 درصد حجم کل آجر بیشتر می باشد .

قیمت آجر

آجرها دارای انواع بسیار گوناگون با تنوع بسیار زیاد می باشند که می توان هر نوع و مدل و طرح از آن را در بازار پیدا کرد . قیمت های این آجر ها با توجه به مواد اولیه ای که در آن ها به کار برده می شود و کاربرد و کارایی آن ها متفاوت می باشد .

خرید آجر

همانگونه که می دانیم آجرها از گذشته ها بسیار دور تا به امروز مورد توجه معماران و ساختمان سازان می باشند و از آن ها در دیوار چینی ها ، آجر نماها ، نمای داخلی ساختمان ، کوره ها و … بسیار به کار برده می شود . به دلیل این که آجرها دارای تنوع بسیاری می باشند و همچنین از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه نسبت به سایر مصالح از قبیل سنگ  می باشند ، توجه معماران و ساختمان سازان را به خود معطوف کرده اند . اگر به بافت شهری بیشتر دقت نماییم متوجه کاربرد آجر و محبوبیت آن خواهیم شد . آجر ها می توانند نمای ساختمان ها را بسیار زیبا سازند و در بافت شهری تاثیر فوق العاده زیادی بگذارند . برای خرید این نوع از آجرها می توانید به صورت آنلاین از شهر آجر سفارش خود را ثبت نمایید .

انواع مواد اولیه آجر
بیشتر بخوانید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *