خرید آجر

راهنمای خرید آجر

هنگام خرید یا ساختن خانه خود ، به بیش از 100 مصالح ساختمانی نیاز خواهید داشت. شما باید آن مواد را عاقلانه انتخاب کنید و هزینه و کیفیت آن را در نظر بگیرید. در حال حاضر ، اگر از نرخ ها و اطلاعات کامل آن محصول (مواد) به خوبی آگاه نباشید ، این موضوع کمی خسته کننده و زمان بر می شود. راهنمای خرید مواد در اینجا نقش امدادگر را بازی می کند و در وقت شما صرفه جویی می کند و با بهترین مواد برای برآوردن نیازهای شما به شما کمک می کند.

آجر ساده ترین و قدیمی ترین مصالح ساختمانی است. این مصالح ساختمانی بسیار محبوب در ساخت ساختمانهای مسکونی و تجاری است. آجر اساساً در ساخت دیوارهای آجری استفاده می شود. همچنین از آن در کف سازی ، دیوارهای پارتیشن ، دیوارهای حائل و غیره استفاده می شود. آجرها در رنگ ها ، اندازه ها و جهت های مختلف برای به دست آوردن طرح های مختلف سطح استفاده می شوند. به عنوان یک ماده زیبایی ، آجرها می توانند به عنوان آجر نما ، روکش ، اهداف معماری شناخته شده آجرکاری نمایان استفاده شوند. برای کارهای نمایان شده ، شما به آجرهای خوب و با اندازه یکسان نیاز دارید. کار با آن آسان است و دوام بیشتری دارد.

رنگ ، شکل ، اندازه و بافت آجر بر ظاهر کلی خانه شما تأثیر می گذارد ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که آجرهای متناسب با طراحی خانه خود خریداری می کنید. پس از نصب ، مدت طولانی دوام می آورد.

مراحل خرید آجر

(الف) توجه به مسائل شخصی

  1. کجا از آجر استفاده کنیم؟

آجر کف آجر نما

اساساً از آجر در کارهای بنایی مانند ساخت دیوار در خانه استفاده می شود. جدا از آثار بنایی می توان از آن به عنوان کف حیاط استفاده کرد.

انواع مختلفی از آجرها در رنگ ها ، اشکال و اندازه های مختلف وجود دارد. اکنون بستگی به هدفی دارد که در آن از کدام آجر استفاده می شود.

(الف) آجرهای درجه یک – آجرهای نما : دیوارهای خارجی ، آجرهای نما ، روکش ، اهداف معماری

آجرهای درجه یک دارای ابعاد استاندارد آجر (19 9 9 9 9 سانتی متر) با لبه های تیز ، یکنواخت سوخته و عاری از گلدهی (رسوبات نمک) هستند

ب) آجرهای درجه دو – دیوارهای داخلی و دیوارهای خارجی با گچ کاری

آجرهای درجه دو دارای بی نظمی های جزئی در اندازه ، شکل و رنگ هستند.

(ج) آجرهای درجه سوم – سازه های موقت در منطقه کاملاً خشک

آجرهای درجه سه آجرهای کاملاً سوخته با رنگ زرد مایل به قرمز با بی نظمی در شکل و اندازه نیستند.

(د) آجرهای کلاس چهارم – مصالح بتنی

نحوه صحیح گداختن آجر نما
بیشتر بخوانید

آجرهای کلاس چهارم آنهایی هستند که بیش از حد سوخته و شکننده هستند. آنها را می توان به صورت شکسته به عنوان سنگدانه در بتن استفاده کرد.

  1. کیفیت آجر و مشخصات :

هنگامی که هدف از انتخاب آجر را نهایی کردید ، خواه برای کارهای بیرونی یا داخلی یا کفپوش یا هر چیز دیگری ، ما در آینده کیفیت و مشخصات آجر مورد نیاز خود را ، مناسب کار خود ، بررسی می کنیم. کیفیت آجر ممکن است با تغییر در مواد اولیه آن متفاوت باشد. آجر با کیفیت خوب باید دارای صفحات مستطیل صاف با گوشه های تیز و رنگ یکنواخت باشد. آجرها رنگهای طبیعی و متنوعی از جمله بافتهای مختلف را ارائه می دهند.

شما باید کیفیت آجر را بررسی کنید.

آجرها باید خوب سوزانده شوند. باید رنگ قرمز مایل به یکنواخت داشته باشد و هیچ تکه ای از سایه روشن تر یا تیره تر نداشته باشد.

آجرها باید عاری از گلدهی باشند. برای بررسی گلدهی روی آجر ، آجر را به مدت 24 ساعت در آب بخیسانید ، اگر رسوبات سفید نمک را نشان می دهد ، نباید از آن استفاده کنید.

کدام نوع خاک برای ساخت آجر استفاده می شود؟ خاک رس یا خاک شنی.

هنگام ضربه زدن به هم باید صدای زنگ شفافی تولید کند.

باید دارای لبه های تیز و یکنواخت باشد ، در غیر این صورت دیوار در نقشه نخواهد بود و باید ضخامت بیشتری از گچ انجام دهید.

کیفیت آجر

آجر باید مقاوم در برابر آتش ، مقاوم در برابر رطوبت ، عایق صدا ، مقاوم در برابر موریانه و … باشد که قابل استفاده مجدد و قابل بازیافت است. آجرها معمولاً در اندازه های معمولی یا استاندارد در مقادیر عمده تولید می شوند.

ابعاد استاندارد آجر 190 میلی متر در 90 میلی متر در 90 میلی متر است. با ضخامت ملات ، اندازه آجر طبق استانداردهای IS 230 میلی متر در 110 میلی متر در 70 میلی متر می شود. طول نباید از تحمل 3 میلی متر و عرض و ارتفاع 1.5 میلی متر تجاوز کند.

(ب) بحث مالی

بنابراین حالا وقتی می دانید چگونه کیفیت آجر را بررسی کنید برای خرید آجر قدم بردارید. اما قبل از خرید آجر ، از میزان آجر مورد نیاز و همچنین هزینه آجر (یعنی نرخ) آگاه باشید.

  1. بودجه:

آجر برای ساخت یک خانه ضروری است ، بنابراین نمی توانید از هزینه آجر صرفه جویی کنید. اگر نگران بودجه کلی خانه هستید ، نمی توانید هزینه آجر را کاهش دهید. بنابراین سعی کنید در جنبه هایی که بعداً می توانید انجام دهید صرفه جویی کنید. اما به یاد داشته باشید ، افزایش مساحت اتاق دشوار خواهد بود ، نه. اتاقها ، ارتفاع ستون ، ارتفاع خانه یا حتی سخت شدن فونداسیون و ساختار اصلی RCC.

  1. تخمین مقدار:

پس از تعیین بودجه ، باید مقدار مناسب آجر را تخمین بزنید ، یعنی به چند آجر نیاز دارید؟ آجرها معمولاً در تعداد آجر به فروش می رسند. بنابراین ، شما باید مقدار یا متر مربع مقدار کار را به عدد تبدیل کنید. پیمانکار شما باید این کار را برای شما انجام دهد یا در غیر این صورت می توانید خودتان با استفاده از ماشین حساب  این کار را انجام دهید.

  1. از کجا در دسترس است؟

به طور کلی از کوره ای که در آن تولید می شود مستقیماً در دسترس است. نزدیکترین کوره به محل پروژه را بررسی کنید.

  1. هزینه حمل و نقل:

(پ) نام تجاری

آجر مستقیماً از سازنده موجود است.

آجر نما در تهران
بیشتر بخوانید

(ت) آزمایش کیفیت

قبل از شروع کار بنایی ، لازم است کیفیت آجرها را آزمایش کنید. برای بررسی کیفیت آجرها می توان برخی از آزمایشات صحرایی را در زمین انجام داد. یعنی جذب آب ، ابعاد ، اندازه ، سالم بودن و … آزمایشات مطابق با استانداردهای IS انجام می شود.

 (ث) دریافت مواد

هنگام دریافت آجر در محل ، باید موارد زیر را بررسی کنید:

پس از دریافت آجر در محل ، مقدار و کیفیت آجر را که سفارش داده اید بررسی کنید. شما باید بررسی کنید که آیا هر گونه خرابی یا هدر رفت در کوره و همچنین در محل وجود دارد. به یاد داشته باشید که آجر در هیچ پایه ای فروخته نمی شود ، بنابراین شما مجبور خواهید بود هر تعداد قطعه را بشمارید.

کیفیت پایین آجرها ، که در زمان شمارش دیده نمی شود ، هنگام چیدن آجرها در محل در وسط پشته قرار می گیرد. همچنین ، برخی خفاش های آجری یا آجرهای شکسته را در پشته ها قرار می دهند.

(ج) عمر آجر

هنگام خرید آجر ، خوب بدانید که آجر عمر طولانی دارد. زندگی آجر است که زندگی خانه را تعیین می کند. آجرها عمر یک ساختمان را دوام می آورند ، بنابراین سعی کنید هزینه آجر را کاهش ندهید. پس از مدتی ممکن است لبه های آجر ترک خورده و سطح آجر ناهموار شود. گل آذین روی آجر عمر آجر را کاهش می دهد.

(چ) نتیجه گیری

پس از رضایت از کیفیت و کمیت ، طبق قرارداد خود پرداخت کنید و صورت حساب را دریافت کنید.

صورتحساب ارائه شده توسط تامین کننده را حفظ کنید تا بعداً از هرگونه اختلاف جلوگیری کنید.

 

چنانچه راهنمای فوق پاسخگوی سوالات احتمالی شما نبوده ، میتوانید با تماس با شماره 09129640179 نسبت به خرید انواع آجر نسوز مشاوره رایگان دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *