روکش سنگ

استفاده از روکش سنگ روی آجر

روکش سنگ چیست؟

سنگ یکی از ویژگی های کلاسیک و زیبای بسیاری از خانه ها است. با این حال، سنگ می تواند گران و سنگین باشد. خوشبختانه روکش سنگ گزینه ای است که می تواند خانه شما را به همان اندازه کلاسیک و زیبا جلوه دهد. اگرچه اکثر مردم به روکش چوبی فکر می کنند که اغلب ارزان به نظر می رسد و دوام ندارد، روکش سنگ گزینه ای جذاب برای خانه شما است. به جای استفاده از سنگ واقعی، یک روکش را می توان به هر سطحی چسباند تا ظاهر سنگ را به وجود آورد.

چرا باید از روکش سنگ استفاده کنم؟

استفاده از روکش سنگ در پروژه بعدی شما مزایای زیادی دارد. از هزینه تا دوام، وزن و ظاهر، استفاده از آن ممکن است شما را تحت تاثیر قرار دهد!

  • هزینه

یک دیوار سنگی معتبر شامل بخش‌های زیادی است – افزایش قیمت خرید، حمل و نقل و جابجایی، نیروی کار و مواد مورد نیاز برای ایمن سازی سازه.  بسیار مقرون به صرفه تر است زیرا ارزان تر، سبک تر و نصب آسان تر است.

  • دوام

محصولی با ماندگاری طولانی است که می تواند در شرایط مختلف آب و هوایی مقاومت کند. همچنین نیاز به نگهداری کمی دارد.

  • سبک وزن

روکش آنقدر سبک است که نیازهای کمی برای نصب آن وجود دارد. کاربردهای داخلی و خارجی امکان پذیر است.می تواند به راحتی دیوارهای خشک، چوب، آجر و سایر مواد را بپوشاند.

  • زیبا

در حالی که روکش سنگ هزینه کمتری دارد، زیبایی را فدای آن نمی کند. در واقع، افراد کمی متوجه تفاوت بین روکش و دیوار سنگی واقعی می شوند. زیبایی آن می تواند برای شما مدت طولانی دوام بیاورد.

آیا روکش سنگ را می توان روی آجر اعمال کرد؟

روکش سنگ روی آجر

آیا فکر می کنید خانه شما نیاز به بازسازی آجری دارد؟ شاید این شومینه قدیمی است که شما را به زمانی برمی گرداند که دیگر نمی خواهید خانه شما نماینده آن باشد. شما می توانید با کمی دانش، زمان و تلاش، آجر قدیمی خود را احیا کنید. آیا باید آجرهای قدیمی خود را با آجرهای جدید جایگزین کنید؟ آجرهای فرسوده و از نظر بصری کمتر جذاب شما را می‌توان برای جذاب به نظر رساند و جذابیت‌های محدود را افزایش داد. در مورد استفاده از روکش سنگ روی آجرهای قدیمی خود چطور؟ اگر فکر می کنید که آیا می توان آن را انجام داد، پاسخ این است که بله.

چگونه از آجرها در برابر باران محافظت کنیم
بیشتر بخوانید

آجر باید شکل خوبی داشته باشد

شما می توانید روکش سنگ تولید شده را مستقیماً روی آجرهای قدیمی نصب کنید، با این حال، آجرها باید قابلیت پشتیبانی از این کاربرد  را داشته باشند. آجر نباید رنگ آمیزی شود و باید به اندازه کافی سالم باشد تا کت خش را نگه دارد. آجرها باید شکل مناسبی داشته باشند تا ساختار مورد نیاز برای حفظ روکش سنگ را فراهم کنند. روکش سنگ به ظاهر طبیعی و نازک است و گزینه های لوکس دارد و می تواند آجرها را هم در داخل و هم در فضای باز بپوشاند.

کاربرد روکش سنگ روی آجر نما

روکش سنگ طبیعی یک گزینه عالی برای آجرهای فضای باز است که در معرض عناصر قرار دارند. در مقایسه با محصولات مشابه، در برابر هر عنصر بیرونی که با آن روبرو می شود، بهتر مقاومت می کند. استفاده از روکش سنگ آجر خارجی ممکن است کمی خسته کننده باشد. یک غشای ضد آب قبل از پوشش روکش سنگ اعمال می شود تا خطر تجمع آب در پشت روکش را به حداقل برساند، که می تواند در زمستان زمانی که آب یخ می زند، سنگ را ترک کند.

روکش سنگ روی آجر در داخل

در مقایسه با نصب روکش سنگ روی آجر در قسمت بیرونی، کاربردهای داخلی را می توان با کمی سهولت بیشتر انجام داد، زیرا سطحی که نیاز به پوشش دارد بسیار کوچکتر است. پوشاندن آجر با سنگ روی دیوار داخلی نسبت به کارهای بیرونی به تلاش کمتری نیاز دارد و ممکن است عایق رطوبتی لازم نباشد.

روکش سنگ روی آجر

مراحل نصب به طور خلاصه:

  1. سنگ دلخواه خود را انتخاب کنید
قیمت آجر
بیشتر بخوانید

چگونه می توان سنگ مناسب را برای تغییر رنگ انتخاب کرد؟ سبک یک فاکتور مشترک برای در نظر گرفتن است، و سه سبک رایج از سنگ روکش وجود دارد: فیلد استون، سنگ تاقچه، و سنگ رودخانه، که هر کدام ظاهر منحصر به فرد خود را دارند. فیلداستون معمولاً دارای قطعات بزرگتر با شکل نامنظم است که آنها را به گزینه خوبی برای دیوارهای داخلی تبدیل می کند. لجستون دارای قطعات مستطیلی شکل است که عرض بیشتری نسبت به ارتفاع دارند، و برای پروژه های کوچکتر، مانند استفاده به عنوان لهجه برای شومینه، عالی هستند. سنگ رودخانه ای کمتر محبوب است، اما می توان از آن برای افزودن کمی به پروژه خود استفاده کرد، با سنگ های گرد که شبیه سنگ های موجود در رودخانه ها و نهرها هستند. انتخاب سنگ ممکن است به ترجیح شما بستگی داشته باشد.

  1. آجر را برای کاربرد آماده کنید

آجرها را از خاک، گرد و غبار، روغن و کثیفی پاک کنید. در صورت لزوم از آب صابون ملایم و پارچه، سندبلاست یا واشر فشار با استفاده از یک نازل کم فشار برای تمیز کردن آجر استفاده کنید. پس از تمیز کردن، اطمینان حاصل کنید که آجرها پایدار هستند و یک تراش فلزی برای نگه داشتن ملات به آنها اضافه کنید. افزودن یک تخته سیمانی به آجر یک راه کارآمد برای افزودن سریع روکش سنگ در محل است.

  1. پوشش خراش را اضافه کنید

مرحله آخر این فرآیند، افزودن ملات خراش دار با ماله بنایی قبل از گیرش سنگ است و سطح ناصافی را که برای چسبندگی به دیوار آجری لازم است ایجاد می کند. پانل های روکش سنگ را روی سطح آماده شده نصب کنید.

ما در شهر آجر تولید کننده بهترین آجر نسوز هستیم ، چنانچه نیاز به مشاوره قبل از خرید دارید با شماره 09129640179 تماس داشته باشید

منابع:

https://www.delucamasonry.com/can-stone-veneer-be-applied-over-brick/

https://www.delucamasonry.com/what-is-stone-veneer/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *