چه زمانی از آجر نسوز در گودال آتش استفاده شود

اگر دستورالعمل های ساخت گودال آتش را جستجو کنید ، می بینید که تعداد انتخاب مصالح و دستورالعمل های مختلف برای ساختمان گیج کننده و زیاد است. یک سوال من در مورد آجر نسوز بود. برخی می گویند این امر ضروری است و برخی از آن صرف نظر می کنند. بنابراین ، آیا باید از آجر نسوز در یک گودال آتش استفاده کنم یا نه؟

هنگام ساخت گودال آتش آجر اختیاری است ، اما بستگی به بقیه مصالحی دارد که برای ساخت گودال خود استفاده می کنید. برخی از انواع سنگ ، آجرهای بنایی و بتن فشرده هنگامی که در معرض حرارت شدید آتش سوزی قرار می گیرند ، تخریب یا منفجر می شوند. آجر نسوز به گونه ای طراحی شده است که تا دمای بالا را تحمل می کند و پوشاندن گودال آتش با آن ایمنی را تضمین می کند و عمر گودال شما را افزایش می دهد.

آیا لازم است از آجر نسوز برای گودال آتش خود استفاده کنید؟

برای پاسخ به این سوالات چند نکته را باید از خود بپرسید:

گودال آتش

  1. آیا از  آستر آجر یا حلقه استفاده می کنید؟

درج های آتش نشانی از فولاد ساخته شده اند و طوری طراحی شده اند که تا دمای شدید را تحمل می کنند. بنابراین ، اگر از گودال آتش استفاده می کنید ، نیازی به آجر نسوز ندارید.

  1. آیا نگران دوام و ایمنی مواد به کاربرده شده در گودال آتش هستید؟

یکی از دلایلی که می خواهید از آجر نسوز استفاده کنید این است که نگران این هستید که گودال آتش در برابر گرمای شدید (که بیش از 1400 درجه فارنهایت است) مقاومت می کند یا خیر.

برخی از مصالح متداول که مردم برای ساختن گودالهای حیاط خلوت خود استفاده می کنند عبارتند از آجر ، سنگ فرش منظره ، سنگ سخت مانند گرانیت یا سنگ چسب ، یا بلوک سدر ریخته شده. این مواد کاملاً برای یک گودال آتش با یا بدون آجر داخلی در داخل کار می کنند.

مقاومت آجر در برابر سایش
بیشتر بخوانید

با این حال ، آجر نسوز در گرمای شدید آتش سوزی بسیار بهتر دوام می آورد. آجرهای معمولی ، بلوک های سیرندر و برخی از انواع سنگ ها ممکن است خرد شوند و خراب شوند و عمر حریق شما را کوتاه کنند. همچنین ، هیچ تضمینی وجود ندارد که سنگفرش ها ، آجرهای معمولی ، بلوک ها یا سنگ ها آب و گازهای داخل آن را که داغ می شوند ، نتوانند فرار کنند و منفجر شوند ، در خود نگه دارند.

اگر از مواد ذکر شده در بالا در داخل گودال خود و بدون آجر یا درج آتش استفاده می کنید ، احتمال اینکه شخصی در آتش سوزی شما آسیب ببیند بسیار ناچیز است ، بنابراین اینجاست که باید بفهمید شخصا با چه چیزی راحت هستید.

  • اگر عموماً دوست دارید از مسیر ایمن استفاده کنید ، باید آجرهای نسوز را در گودال آتش استفاده کنید.
  • اگر مثبت فکر میکنید که از مواد ضد حریق استفاده می کنید و کمی ریسک پذیر هستید، می توانید از آستر آجر نسوز صرف نظر کنید.

همه ما سطحی از ریسک را داریم که با آن راحت هستیم. انتخاب کنید که برای شما مناسب است

*نکات ایمنی – از بلوک بتونی فشرده هرگز نباید برای ساختن گودال آتش استفاده کرد زیرا احتمال انفجار بیشتر است. سنگ آهک ، ماسه سنگ ، سنگ رودخانه و شن نخود نیز به همین دلیل در نزدیکی گودال شما کاری ندارند.

  1. آیا من بیشتر علاقه مند به پس انداز پول یا افزایش عمر حریق هستم؟

گودال آتش

-اگر نگران عمر حریق خود نیستید یا پول زیادی برای سرمایه گذاری در آن ندارید ، مطمئن شوید که از مواد ضد حریق استفاده می کنید و از آجرهای آتش نشانی صرف نظر کنید.

5 راه برای به روز رسانی آجر قدیمی
بیشتر بخوانید

– اگر کمی پول بیشتری برای خرج کردن گودال خود در پیش دارید و بیشتر نگران افزایش عمر حریق خود هستید ، از آجرهای نسوز استفاده کنید و آن را به عنوان سرمایه گذاری در ساختمان خود در نظر بگیرید.

آنها یک سرمایه گذاری اولیه هستند ، اما آجرهای نسوز ممکن است سالها استفاده طولانی مدت را از گودال شما ارائه دهند. انتخاب باشماست.

  1. آیا می توانید آجرهای نسوز پیدا کنید؟

یک سوال اساسی که باید از خود بپرسید این است که کجا می توانید آجرهای نسوز را در منطقه خود پیدا کنید. این ممکن است تأثیر بسیار زیادی بر قیمت شما داشته باشد.

شما می توانید با مراجعه به شعبات شهر آجر در تهران و تبریز و یا تماس با شماره 09129640179 این محصول را دریافت نمایید.

چه نعداد آجر نسوز نیاز دارم؟

بدیهی است که بستگی به اندازه و شکل گودال آتش شما دارد ، اما بصورت عمومی برای یک گودال با قطر 3 اینچ به 25 آجر نسوز نیاز دارید.

از آجرهای نسوز بلند استفاده می شود و طرف کوتاه روی زمین قرار دارد.

قطر داخل گودال آتش تعداد آجر های نسوز مورد نیاز
30″ 21
33″ 23
36″ 25
38″ 27
42″ 29
45″ 31
48″ 33

چه نوع ملات را با آجر نسوز استفاده کنیم

فقط یک ملات مخصوص این کار وجود دارد و آن را سیمان نسوز می نامند که به طور خاص برای تحمل شرایط حرارتی بالا طراحی شده است. در این مورد صرفه جویی نکنید. رنگهای مختلفی دارد بنابراین مطمئن شوید که رنگی را خریداری می کنید که فکر می کنید با موادی که برای گودال خود استفاده می کنید زیبا به نظر برسد.

سیمان نسوز فقط باید با آجر نسوز در حلقه داخلی استفاده شود ، نه در کل گودال.

بازرگانی شهر آجر عرضه مستقم انواع آجر نما به قییمت کارخانه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *