آجر سیاه

آجر سیاه با استفاده از K37 – رنگی چشمگیر برای ساختمان های جدید

رنگدانه‌های سرامیکی پودری K37 و K37B ، طیف گسترده و شدیدی از رنگ‌های قهوه‌ای و سیاه را برای طیف گسترده‌ای از کاربردهای آجری، تزئینی و سرامیکی ارائه می‌کند که ماندگاری دارند.

راه حلی برای ساخت و ساز مدرن شما

وقتی به ساختمان‌های آجری فکر می‌کنید احتمالاً به خانه‌های آجری قرمز یا شنی فکر می‌کنید که هر روز از کنار آن‌ها می‌گذرید، اما در واقعیت، تعداد زیادی رنگ برای انتخاب وجود دارد که می‌توانند طراحی شما را تغییر دهند یا از بین ببرند. یکی از چشمگیرترین رنگ‌های آجری معاصر که از نظر بصری در ساختمان‌های جدید استفاده می‌شود، آجرهای مشکی است – این رنگ‌ها جلوه‌ای جسورانه را ارائه می‌دهند که به شما امکان می‌دهد با بافت‌ها و مواد دیگر کار کنید تا به ساختمان خود جان ببخشید. این آجر رنگی به دلیل رنگ جسورانه و ظرافت ساده اش در سراسر اروپا و آمریکا محبوبیت بیشتری پیدا می کند و مسیری ساده برای اهمیت معماری ارائه می دهد. با استفاده از رنگدانه های سرامیکی K37 ، سایه هایی از قهوه ای تا جت و مشکی پررنگ به راحتی قابل دستیابی است.

آجر سیاه چگونه ساخته می شود؟

این آجرها از خاک رس سرخ شده به روشی مشابه با آجرهای استاندارد ساخته شده اند، اما با افزودن اکسید خاک رس سیاه بهینه K37  که به طور موثر آجر را “رنگ” می کند. این رنگدانه آجری با نام های اکسید سرامیک سیاه، اکسید خاک رس سیاه یا به سادگی K37  نیز شناخته می شود. K37  به‌عنوان یک لکه منگنز آهنی درجه‌بندی می‌شود که عمدتاً از اکسید آهن، ماده‌ای غیر سمی، پایدار و طولانی‌مدت تشکیل شده است. رطوبت کم آن باعث می شود که به عنوان رنگ آمیزی سرامیکی و آجری مناسب باشد. از همین رنگدانه می توان در سرامیک برای کاشی، گلدان و موارد دیگر استفاده کرد. با چگالی ظاهری کمتر از 0.83 گرم در سانتی متر 3، K37  وزن قابل توجهی به محصول نهایی اضافه نمی کند.

پیگمنت سرامیکی K37  یک پودر ریز آسیاب شده است که بیش از 98 درصد مواد آن تا زیر 45 میکرومتر (325 مش) آسیاب می شود. هنگامی که به مخلوط خاک رس اضافه می شود، پودر K37  به طور کامل در داخل حجم پخش می شود و یکنواختی کامل رنگدانه را ایجاد می کند و در نتیجه یک رنگ صاف و یکدست از طریق محصول نهایی اعمال می شود.

رنگدانه معمولاً در مقادیری بین 6 تا 12 درصد وزنی اضافه می‌شود، با بارهای بیشتر مسئول رنگدانه‌های سیاه غنی‌تر و مقادیر کمتر باعث ایجاد رنگ‌های قهوه‌ای می‌شود. مقدار رنگدانه مصرفی با در نظر گرفتن میزان آهن خاک رس به دقت محاسبه می شود تا از سطوح بالای رنگدانه بی مورد استفاده نشود. استاندارد K37  برای استفاده در آجرهای رسی در دمای پخت استاندارد 1130 درجه سانتیگراد، از جمله و به ویژه برای خاک رس قرمز مناسب است. K37B شکل دیگری از رنگدانه K37  است که برای استفاده در دمای پخت کمتر در منطقه 1080 درجه سانتیگراد بهینه شده است – این به ویژه برای مناطقی با خاک رس کمتر پایدار یا با کیفیت پایین مفید است. خواص مکانیکی/استحکامی آجرهای رنگدانه‌ای K37  عملاً با آجرهای سفالی غیر رنگدانه‌ای یکسان است.

روش نیمه سایشی در تولید آجر
بیشتر بخوانید

آجر سیاه چگونه ساخته می شود؟

این آجرها چقدر سیاه هستند؟

آجرهایی که با مقادیر زیاد K37  ساخته شده اند، به بهترین وجه به عنوان رنگ زغالی عمیق توصیف می شوند – آنقدر تیره نیستند که انگار رنگ شده اند، اما از نزدیک یک سایه تیره خاکستری-آبی-مشکی هستند. بستگی به مقدار رنگدانه مورد استفاده در ساخت و مشخصات خود ماده خام خاک رس دارد. سایه هایی از قهوه ای تیره تا سیاه عمیق همه امکان پذیر است. هنگامی که به طور جمعی در یک ساختمان استفاده می شوند، بدون اینکه زیاد شوند، یک اثر سیاه دارند، و به دلیل فرآیند تولید، پراکنده شدن کامل رنگدانه از طریق خاک رس قبل از پختن، سفید شدن و/یا محو شدن به دلیل قرار گرفتن در معرض طولانی مدت خورشید از بین می رود.

بهترین استفاده از این آجر رنگی چگونه است؟

روش‌های تقریباً نامحدودی وجود دارد که می‌توانید از نمایه رنگ منحصر به فرد K37  برای بهبود ظاهر طراحی خود استفاده کنید. در حالی که معماران ماهر به روش‌های جدید برای استفاده از آجر K37  فکر می‌کنند، برخی از پیشنهادات برای استفاده از آنها عبارتند از:

  • با خطوط پررنگ و مواد دیگر ترکیب کنید تا ظاهری مدرن داشته باشید. بسیاری از معماران قبلاً از این آجرها در ساختمان‌های مربعی بزرگ مدرن استفاده کرده‌اند که اشکال، بافت‌ها و رنگ‌ها را آزمایش می‌کنند. در ترکیب با مواد دیگر مانند فلز، چوب یا گچ بر بافت و رنگ آجرهای رنگدانه K37 تاکید شده است.
  • شیشه های بزرگ با رنگ تیره آجرها تضاد زیبایی دارند، هم برای افزایش رنگ آجرها و هم انعکاس آسمان و سایر محیط های اطراف، که باعث می شود در هنگام استفاده در کنار پایه یک پنجره ها به یکی از ویژگی های ساختمان تبدیل شوند.
  • برای به حداکثر رساندن رنگ و بافت آجرها از یک دیوار خالی در خانه استفاده کنید. یک دیوار داخلی آجری لخت می‌تواند با مبلمانی با رنگ‌های خنثی دیگر، رنگ‌های خنثی همراه با فلزات پررنگ، مانند مس یا رزگلد، عالی به نظر برسد. از طرف دیگر، یک دیوار مشکی می تواند تضاد کاملی با دیگر دیوارها ایجاد کند و در صورت استفاده با مبلمان پررنگ و روشن، ابعاد جدیدی ارائه دهد.
  • روشنایی بیرونی و داخلی را به صورت استراتژیک قرار دهید تا ساختمان را در شب زنده کنید. این امر به ویژه در صورتی مؤثر است که ساختمان با استفاده از نورپردازی طراحی شده باشد، جایی که نصب سیاه و سفید بزرگ با استفاده از رنگدانه K37 می تواند حتی در شب نیز به اهمیت معماری اضافه کند.
  • از آجرها برای ایجاد بافت های مختلف برای یک دیوار سه بعدی استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید با کار کردن با آجرها، ظاهری تقریباً پیکسلی به دیوار بدهید تا از دیوار متمایز شود.
  • در تقابل یک ساختمان با همسایه‌هایش، این می‌تواند به‌ویژه در مکان‌هایی که ساختمان‌ها نزدیک به هم هستند و سایر ساختمان‌های اطراف آن به رنگ روشن هستند، مؤثر باشد .
  • در کنار معماری سنتی برای ارتقای فوری مدرن استفاده کنید و کنتراست نهایی بین قدیمی و جدید را فراهم کنید.
  • از یک دیوار ویژه در ورودی ساختمان استفاده کنید و از آب و گیاهان برای زیباتر کردن ظاهر استفاده کنید. آبشار روی دیوار یا کنار دیوار بسیار دلپذیر است و می‌توانید از تضاد شکل‌ها و رنگ‌های ملایم گل‌ها و گیاهان برای تضاد در برابر دیوار صاف سیاه استفاده کنید.
  • با انتخاب رنگ ملات خلاق باشید تا جلوه های مختلف ایجاد کنید. با استفاده از انواع مختلف ملات رنگی، می‌توانید با استفاده از ملات خاکستری، قرمز، سیاه یا زرد به جلوه‌های خیره‌کننده‌ای دست پیدا کنید تا ظاهری بصری در معکوس کاشی‌های کلاسیک به سبک متروی نیویورک داشته باشید. شما همچنین می توانید انتخاب کنید که ملات همسطح با آجرها باشد یا کمی فرورفته باشد تا یک خط سایه ایجاد شود – روش های چیدن آنها واقعاً بی پایان است!
مصارف آجر نما
بیشتر بخوانید

موارد استفاده آجر سیاه

موارد استفاده آجر سیاه

اکسید آجر سیاه را می توان در ساختمان ها در هر نقطه از جهان استفاده کرد، به خصوص با توجه به تحمل دمای پخت K37  و K37B به این معنی که برای استفاده با انواع خاک رس های محلی، گاهی اوقات ضعیف، مناسب است. این آجرها چه با پس‌زمینه حومه‌های سبز و چه در شهر، می‌توانند بیانیه‌ای جسورانه داشته باشند. استفاده از آجرهای رنگدانه‌دار K37  در هر پروژه ساختمانی مدرن یا بازسازی می‌تواند فوراً شکوفایی معاصر را فراهم کند. مزیت اصلی استفاده از آجر تیره در شهر این است که برخلاف مواد رنگی روشن تر، در اثر آلودگی شهر تغییر رنگ یا کثیف نمی شود.

استفاده از اکسید سرامیک سیاه در ساختمان‌ها و بازسازی‌های جدید راهی را به معماران ارائه می‌دهد تا هر ساختمانی را به روزگار مدرن بیاورند.

سرامیک‌ها و آجرهای رنگدانه‌دار K37  به بهترین وجه در مواردی استفاده می‌شوند که علاوه بر ویژگی طراحی، طول عمر و سطوح پایین نگهداری مورد نیاز باشد. سطح آجرها و سرامیک‌های رنگ‌شده و/یا لعاب‌دار به اندازه محصولات رنگ‌دانه‌شده K37  ماندگاری ندارند، زیرا در شرایط آب‌وهوای معمولی می‌توانند تراشه کنند و ترک بخورند. علاوه بر این، یک لعاب ناهموار ممکن است ناخوشایند به نظر برسد و برای اصلاح یا جایگزینی به درمان بیشتری نیاز دارد – در مقایسه با استفاده از آجرهای سفالی رنگدانه یا سرامیک در وهله اول، هزینه قابل توجهی دارد..

رنگ‌آمیزی کاشی‌های سقف و سنگ‌فرش‌ها به دور از استفاده صرفاً به صورت آجری، کاربردهای رایج برای رنگدانه K37  هستند، چنین استفاده‌هایی از پایداری طولانی‌مدت رنگدانه بسیار سود می‌برند و رنگ سیاه یا قهوه‌ای غنی را در طول عمر ساختمان با نگهداری کم تضمین می‌کنند.

محصولات سنگ مصنوعی می توانند در طول زمان محو شوند، اما سرامیک های رنگدانه K37  اینگونه نیستند. علاوه بر این، جلوه بصری مشابهی با سنگ سیاه طبیعی مانند بازالت را می توان با K37  به دست آورد – با همان طول عمر، همان انعطاف پذیری اما قیمت بسیار پایین تر.

K37  و K37B رنگدانه‌های سرامیکی با کیفیت بالا و ماندگاری طولانی در بخش قهوه‌ای و مشکی هستند که برای طیف گسترده‌ای از کاربردهای تزئینی، ساختمانی و ساخت‌وسازهای زیبا که برای ماندگاری ساخته شده‌اند، مناسب هستند.

جهت سفارش انواع آجر نما با شماره 09129640179 تماس داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *