نمای آجر

خانه با نمای آجر

در طراحی خانه از عناصر مختلفی بر حسب سلیقه می توان استفاده کرد. در جامعه معماری امروز نیز خانه با نمای آجر بسیار رواج یافته و طرح های جذابی با این عنصر ساختمانی ایجاد شده است.

استفاده از آجر نسوز در دیوارپوش خانه شما را از کلیشه های همیشگی مانند رنگ و گچ و کاغذ دیواری و…دور می سازد. به کارگیری آجر در نمای منزل فضای داخلی را دلنشین تر از پیش می کند. همچنین ویژگی متمایز آجر این است که از آن می توانید در معماری های معاصر، کلاسیک، مدرن و حتی تلفیقی بهره ببرید.

نحوه نظافت خانه با نمای آجر نسوز

از ترس این که نظافت نمای آجری در خانه سخت است ، خودتان را از این زیبایی و جذابیت معماری محروم نکنید. تمیز کردن خانه با نمای آجر بسیارهم کار آسانی است. فقط کافی است مقداری سرکه و آب را با هم ترکیب کرده و آن را روی دیوار آجری خانه تان اسپری کنید و سپس با حوله ای آن را پاک کنید.

اگر استفاده از حوله دردی از شما دوا نکرد از یک فرچه یا برس برای تمیزکاری کمک بگیرید. برای جلوگیری از آسیب به نمای آجر خانه تان ابتدا بخش کوچکی را تمیز کرده و سپس مطمئن شوید و انجام دهید.

نمای آجر

نمای آجری خانه تان را خاص طراحی کنید!

گزینه های مختلفی برای ایجاد سطوح آجری در نمای خانه ها برای شما وجود دارد. برای نمونه عده ای تمایل دارند که روی سطوح آجری را به طور کامل پوشش دهند و عده ای نیز تمایل دارند سطح نما را کمی ملایم تر جلوه دهند.

آجر نما در ساختمان‌های تجاری
بیشتر بخوانید

اگر جزو آن دسته ای هستید که دلتان می خواهد صاحب نمایی ملایم از جنس آجر باشند از رنگ سفید برای دست یابی به این خواسته تان کمک بگیرید.بله رنگ سفید!

شما می توانید چند لایه از رنگ سفید را بر روی سطوح دیوار آجری تان بزنید .و در عین حال که نمایی ملموس و جذابی خواهید داشت، صاحب نمایی ملایم از جنس آجر نیز خواهید شد.

رنگ سفید فضای خانه شما را دل باز تر، روشن تر و منظم نشان می دهد.  با رنگ زدن دیوارپوش های آجری تان یا انتخاب رنگ های مختلف آجر نسوز شما خاص ترین خانه با نمای آجر را طراحی خواهید کرد.

نمای آجر

اما ترفندی برای تیره جلوه کردن سطوح آجری

لاک الکل کاری دیوارهای آجری از بهترین و خاص ترین روش های تیره سازی سطوح آجری است. چنان چه حس کردید که پالت رنگی نمای آجر تان روشن شده است ،اصلا نگران نباشید چرا که راه حل این کار هم وجود دارد.

شما به راحتی با کمک لاک الکل کاری می توانید بافت هایی با تنوع بصری خاص ایجاد کنید. برای این که کار جلوه  بهتری به خود بگیرد آن را بر روی قسمت هایی کشیده و برخی قسمت ها را بگذارید به همان شکل بماند. این طوری این حس به بیننده منتقل می شود که آجرها رفته رفته کهنه شده و فضا طبیعی تر دیده می شود.

خانه با نمای آجر شما و سلیقه تان را بی نظیر و فوق العاده نشان خواهد داد. اگر دلتان می خواهد جزو این دسته آدم ها باشید از به کارگیری آجر نسوز در نمای خانه تان غافل نشوید.

مشخصات فنی آجر اجاق نسوز
بیشتر بخوانید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *