آجر نسوز عایق

تفاوت بین آجر نسوز عایق و آجر نسوز چیست؟

از این تعریف ، مواد نسوز به طور کلی به دو نوع تقسیم می شوند ، مواد نسوز شکل نگرفته و مواد نسوز شکل  گرفته. نسوزهای شکل گرفته به طور کلی به آجرهای نسوز اشاره می کنند. این بدان معنی است که آجر نسوز عایق نوعی آجر نسوز است. با این حال ، هنوز برخی تفاوت ها بین عایق بندی آجر آتش نشانی و آجر نسوز وجود دارد.

آجرهای آلومینا

عایق آلومینیوم

آجر نسوز

آجرهای نسوز دارای مقاومت مکانیکی بالا و طول عمر بالا هستند. و پایداری شیمیایی خوب ، هیچ واکنش شیمیایی با مواد و مقاومت در برابر درجه حرارت بالا ، مقاومت در برابر حرارت بالاتر می تواند به 1900 reach برسد. به خصوص برای پوشش کوره های ذوب مناسب است و می تواند در دمای بالای 1580 ℃ -1770 ℃ مقاومت کند. البته ، بسیاری از پوشش های نسوز کوره های حرارتی دیگر نیز وجود دارد که برای سنگ تراشی به آجرهای نسوز نیز احتیاج دارند.

آجر نسوز دارای مزایای چگالی بالا و مقاومت بالا است. مقاومت در برابر سایش و مقاومت در برابر خوردگی ضریب انبساط حرارتی کوچک. با توجه به ویژگی های خود آجر نسوز ، اجزای اصلی آجرهای نسوز کیفیت و مشخصات آنها را تعیین می کنند. به طور کلی ، برجسته ترین مزایای محصولات آجر نسوز با مواد اولیه مختلف نیز متفاوت است.

آجر نسوز عایق

آجر نسوز عایق ، که به آن آجر نسوز سبک نیز می گویند. از بارزترین ویژگی های آن می توان به تراکم حجم کم ، هدایت حرارتی کم و مقاومت فشاری و تخلخل زیاد ظاهری اشاره کرد. این می تواند به طور موثر از عبور جریان گرما از ساختار محفظه جلوگیری کند و از دست دادن حرارت کوره ها و سایر تجهیزات با درجه حرارت بالا را کاهش دهد.

زمان تعویض آجرهای نسوز
بیشتر بخوانید

آجرهای نسوز عایق به طور کلی به عنوان آستر یا لایه های عایق کوره های صنعتی استفاده می شود. صرفه جویی در انرژی می تواند به طور م effectivelyثر بهره وری تولید را بهبود بخشد. با این حال ، به دلیل تخلخل زیاد آشکار محصولات نسوز ، ساختار سست ، مقاومت کم ، مقاومت ضعیف در برابر انواع مختلف فرسایش و مقاومت در برابر سایش ، فقط می توان از آن در لایه عایق حرارتی کوره ها و سایر تجهیزات حرارتی با درجه حرارت بالا استفاده کرد . به طور کلی ، برای پوشش کاری و قطعات تحمل کننده سنگین مناسب نیست.

آجر نسوز عایق

تفاوت بین عایق بندی آجر آتش نشانی و آجر نسوز

آجر نسوز و آجر نسوز عایق بسیار متفاوت است. محیط کار ، کاربردها و نقشی که در پوشش نسوز دارند همه متفاوت است.

تراکم

آجرهای نسوز عایق به عنوان مواد عایق استفاده می شود و چگالی عمومی آنها در حدود 0.8-1.0 گرم بر سانتی متر مکعب است. با این حال ، به عنوان یک ماده نسوز ، آجرهای نسوز دارای تراکم بیشتری هستند. چگالی آجرهای نسوز اساساً بالاتر از 2.0 گرم در سانتی متر مکعب است. به دلیل تراکم بیشتر آجرهای نسوز ، فشردگی بهتر و مقاومت بالاتر است.

نسوز

عملکرد آجرهای عایق حرارتی عمدتا در عایق های حرارتی است. اگرچه از مقاومت خاصی در برابر آتش برخوردار است ، اما هنوز به خوبی آجر آتش نشانی در برابر مقاومت نیست. مقاومت در برابر آتش آجر نسوز عایق به طور کلی زیر 1400 درجه است. اما آجرهای نسوز متفاوت است. به عنوان یک ماده نسوز ، آجرهای نسوز دارای مقاومت نسبی بالاتر از 1400 هستند. بنابراین ، مقاومت در برابر آتش آن می تواند اثر ضد شعله یا حتی غیر قابل احتراق را به دست آورد.

آیا باید از آجرهای دست ساز استفاده کرد؟
بیشتر بخوانید

عملکرد عایق

هدایت حرارتی آجرهای عایق نور به طور کلی 0.2-0.4 وات بر متر مکعب است (دمای متوسط 350 ± 25 ℃). هدایت حرارتی آجر نسوز بالاتر از 1.0 وات بر متر مکعب است (دمای متوسط 350 ± 25 ℃). می توان نتیجه گرفت که عملکرد عایق حرارتی آجرهای نسوز عایق حرارتی بسیار بهتر از آجرهای نسوز است.

انواع آجر نسوز

نتیجه

هر کوره ای فقط با یک نوع آجر نسوز ساخته نشده است ، به انواع مختلفی از آجر نسوز نیاز دارد تا در کنار هم استفاده شود. آجرهای عایق و آجرهای نسوز دارای مزایای عملکردی هستند. بنابراین ، هنگام انتخاب ، باید بر اساس شرایط کار تجهیزات حرارتی باشد. البته اگر کوره حرارتی شما به انواع دیگری از مواد نسوز مانند آجرهای آلومینای بالا ، آجرهای عایق سیلیکا ، آجرهای منیزیا ، آجرهای کروم و غیره نیاز دارد ، شهر آجر ، تولید کننده آجر نسوز ، توصیه های مناسبی را به شما ارائه می دهد!

جهت دریافت مشاوره رایگان اجرای انواع آجر نما با شماره 09129640179 تماس داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *