آجر کف فرش

آجر کف فرش چیست؟

کف سازی در معماری دارای اهمیت فراوانی بوده و نقش بسیار مهمی را در جذابیت فضا ایفا می‌کند. برای همین امروزه شاهد انواع مختلفی از موزاییک، سرامیک، آجر و انواع آجر، سنگ، موکت، پارکت و… هستیم. آجر کف فرش نیز از مناسب‌ترین‌ها برای کف سازی است.

آجر کف فرش با دارا بودن تنوع رنگ بسیار بالا جذابیت و زیبایی خاصی را در معماری محیط شما ایجاد می‌کند. به‌طوری‌که بارنگ‌های منحصربه‌فرد خود و سلیقه شما می‌توان اثری از یک شاهکار معماری را در فضای زندگی خود خلق کرد. زیبایی که تأثیر زیادی بر روی روحیه شما دارد. بله تأثیر کف سازی با آجر کف فرش بر نگرش شما زیاد است؛ مثلاً فرض کنید از آجر کف فرش برای محوطه حیاط ویلایتان استفاده کرده باشید. حیاطی که در دل طبیعت و میان سر سبزی درختان جلوه‌ای زیبا به خود گرفته و قدم زدن را برای شما دل‌نشین‌تر می‌کند. عنصر ساختمانی که با ایجاد کفی ایده آل، مناسب و یکدست قدم‌های شما را راحت‌تر کرده و رنگ‌هایش چشم‌هایتان را نوازش می‌دهد.

آجر کف فرش

آجر کف فرش

خوبی دیگر آجر کف فرش مقاومت و دوام بالای آ ن است که می‌تواند سالیان شما را از هزینه‌های اضافی دور کند. قدم‌های عاشقانه خود را به هنگام بارش برف و باران بر روی آجر کف فرش بردارید و نگران هیچی نباشید، چراکه این کف سازی در برابر رطوبت، سرما، یخ‌زدگی و اسید مقاومت بالایی دارد. تصور کنید پارکی را کف سازی‌اش چندان مناسب نیست ولی فرزندتان اصرار دارد به آن پارک برود. کف پارک از تکه‌های آسفالت زمخت ترک برداشته‌شده ساخته‌شده است و شما نگران زخمی شدن دست و پای دلبندتان و او به فکر بازی است. بازی‌ای که اگر با دویدن و راه رفتن همراه باشد باعث زمین خوردن او و کف سازی نامناسب موجب آسیب به او خواهد شد. سنگریزه‌ها و خا ک ها باعث دردش می‌شود. ولی آن‌سوی دیگر پارکی را در ذهن خود تصور کنید که با طبیعتی دل‌نشین از آجر کف فرش استفاده کرده و ظاهری دلربا را برای بیننده فراهم ساخته است. بی‌شک انتخاب شما پارکی خواهد بود که بتواند امنیت راه رفتن را برای کودک دلبندتان فراهم کند. دیگر نگران زمین خوردن فرزندانتان نخواهید بود چراکه زمین تراز با کف سازی هم‌سطح احتمال آسیب رسیدن به کودکتان را کاهش خواهد داد.

نمای دکوراتیو با آجر
بیشتر بخوانید

با استفاده از آجر کف فرش در معماری فضاها از قدم‌های زندگی‌تان لذت ببرید و بس.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.