مزایای آجر نمای نسور

از جدیدترین نوع آجر نما میتوان به آجر نمای نسوز اشاره کرد که با اینکه تولید جدیدی به شمار‌‌ می‌اید اما خیلی زود جای خود را در میان سایر آجرنماها باز کرد. آجر نسوز که تولید شده با خاک نسوز است دارای تنوع رنگ بی نظیری است  که در هیچ نوع معدن دیگری یافت نمیشود و به دلیل تلرانس بالای رنگ ( از رنگ بسیار روشن تا رنگ مشکی ) و ترکیب 2 یا 3 کد از آجر نمای نسوز و اجرای کاملا تصادفی آن نمایی بسیار زیبا و دل ربا طراحی کرد.چون با خاک نسوز و براده آهن تولید‌‌ می‌شود دارای مقاومت بسیار بالا در برابر یخ زدگی و خرابی دارد و به دلیل اینکه مواد رنگی در ان اصلا استفاده نشده و رنگ خود خاک نسوز‌‌ می‌باشد هیچ وقت تغییر رنگ نداده و از کیفیت ان کاسته‌‌ نمی‌شود.
آجرنمای نسوز در اندازه های بسیار متنوع تولید و عرضه‌‌ می‌گردد که از ان جمله ابعاد31*7 و 24*5/5 و 26*5/5 و 10*10 و 15*8قابل اشاره‌‌ می‌باشد. زمانی اجر نسوز تنها در قسمت های داخلی کوره‌ها و باربیکیو‌ها مورد استفاده قرار میگرفت که بعدها متوجه شدیم از این نوع اجر میتوان در نمای ساختمان نیز استفاده کرد چون هم دارای استحکام بسیار بالا در برابر سرما و گرما و خوردگی دارد و هم زیبایی خیلی زیادی دارد و میتوان این زیبایی را به نمای ساختمان انتقال داد.
امروزه آجرنمای نسوز پر کاربرد ترین نوع آجر نما بوده و آزمایش خود را با سر بلندی به سرانجام رسانده است. آجرنمای نسوز با تنوع بی شمار دارای مقام نخست در میان سایر آجر نماها دارد.زیرا به دلیل زیبایی خاص خود آجرنمای نسوز نیاز چندانی به طراحی انچنانی نداشته و با کمی سلیقه‌‌ می‌توان زیبا ترین نما را اجرا کرد.
بند کشی آجرنمای نسوز به دو صورت بند سفید که همان نمای انگلیسی‌‌ می‌شود یا با بند مشکی که همان نمای آمریکایی میشود انجام‌‌ می‌گیرد.طرح های انگلیسی خود دارای تنوع زیادی است که میتوان نمای انگلیسی با زمینه رنگ روشن یا نمای انگلیسی با زمینه رنگ تیره داشت ولی در نمای آمریکایی رنگها باید کاملا متضاد هم باشند و تا حد امکان نباید از رنگهای هم گروه استفاده شود ترکیب رنگ بندی در نمای آمریکایی کمی مشکل بوده و باید از فرد با تجربه در این زمینه مشاوره گرفت اما نمای امریکایی را گیرا ترین نمای دنیا معرفی کرده و از ان به عنوان جادوی رنگ ترکیبی یاد‌‌ می‌شود.
آجرنمای نسوز را میتوان با انواع سنگ تراورتن در رنگهای سفید یا کرم یا کرم شکلاتی ترکیب کرد. ذات آجرنمای نسوز طوری است که باید با سنگ ترکیب شود هر چند با درصد پایین تا جلوه اصلی خود را نمایان کند.ترکیب سنگ با آجر نیز دست خوش تغییرات اساسی شده است در نمای ساختمان های چند سال پیش ساختمان را با سنگ کادر بندی میکردند و دور پنجره‌ها را نیز سنگ کار میکردند مابقی آجر نما ولی با طراحی های امروز سنگ را به صورت کتیبه روی نما کار میکنند به طوری که بعضی از قسمت های نمارا با سنگ کار میکنند و زمینه را با اجر نما این امر باعث میشود نمای ساختمان به صورت سه بعدی دیده شود و همچنین نمای ساختمان را باز میکند

هنری لیو از چه موادی برای تولید آجر استفاده کرد؟
بیشتر بخوانید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.